Jak vybrat snubní prsteny?

Adam Valový
5. února 2015
3 minuty čtení

Někdo tvrdí, že je svatba vyvrcholením vztahu, jiný na ni pohlíží spíše jako na přechod na další úroveň. Tak jako tak jde o zásadní krok v životě muže a ženy, a jako takový je spojen s celou řadou příprav. V sáhodlouhém seznamu jsou položky, které budoucí novomanželé řeší zvlášť, ale do některých úkolů se přesto musí vrhnout společně. Mezi ty nejdůležitější nepochybně patří i výběr snubních prstenů – šperků, které jim budou obřad do konce života (či alespoň vztahu) připomínat. A protože vybrat snubní prstýnky není tak snadné, připravili jsme pro vás několik praktických tipů.

Výběru snubních prstenů je v podstatě omezen pouze vašim rozpočtem a vkusem. Co se týče ceny, ovlivní ji především materiál a kameny, které budou do prstenů fasovány. Na druhou stranu platí, že i za přijatelnou cenu lze sehnat velmi pěkné šperky.

Vybíráme materiál

V posledních letech je opět k v kurzu stříbro a chirurgická ocel, nicméně drtivá většina budoucích novomanželů se přesto stále přiklání k nestárnoucí klasice – zlatu. Velmi oblíbené jsou snubní prsteny bílé zlato, ale také kombinace bílého a žlutého kovu. Bílé zlato má navíc podstatnou výhodu, je chráněno rhodiem, který kovu propůjčuje absolutní bělost a lesk.

snubni-prsteny

S kamínkem, nebo bez?

Velmi módní je odlišení dámského prstenu osazením drahého kamenu (pánské bývají zpravidla bez kamene). Rozmístění, počet a velikost kamenů není omezen a je tedy jen na vás, jestli se přikloníte k levnějším zirkonům, luxusním briliantům nebo drahokamům jiné barvy. Zajímavou alternativou může být rubín, safír či smaragd. Na snubní prsteny s diamanty či jinými drahými kameny lze pohlížet také jako na zajímavou investici.

snubni-prstynky

S šířkou roste cena

V neposlední řadě budete muset určit šířku prstenu. „Snubáky“ se vyrábí v šíři od cca 2 mm do 6 mm, ale na přání vám zlatník vyrobí i širší. Nezapomeňte však na to, že příliš široký prsten opticky zkracuje prst. Mimo to má vyšší hmotnost, která se projeví na ceně.

Vyberte si design, který vám bude dělat radost každý den

Snubní prsteny se vyrábí v opravdu širokém spektru designových variant a určitě se vám podaří vybrat takové, které odpovídají vašemu vkusu. Inspirovat se můžete na www.svetsnubnichprstenu.cz. Svět snubních prstenů je známé pražské zlatnictví, jehož tradice se datuje od roku 1931. Na počátku 90. let minulého století bylo obnoveno a momentálně má v hlavním městě čtyři pobočky.

Ve Světě snubních prstenů na vás čekají tisíce nádherných originálních šperků, ale samozřejmě se nabízí možnost výroby unikátního šperku na míru. Zároveň nepřehlédněte zásnubní prsteny a další šperky.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  12. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky