Megazdravá snídaně nejen při hubnutí: Jablka s oříškovou polevou

Adam Valový
30. dubna 2018
2 minuty čtení

Rozhodli jste se, že začnete konečně dělat něco pro své zdraví? Ne nadarmo se říká, že snídaně je základ. Zapomeňte však na to, co jste snídali doposud. Pro slaninu, vejce a další „pochoutky“ již ve vašem novém jídelníčku nebude místo. Chcete-li, aby vaše tělo fungovalo správně a nedělalo vám během dne potíže, dejte mu správný základ. Skvělou volbou jsou jablka s oříškovou polevou!

RAW strava je obecně velmi prospěšná při rychlém hubnutí. Nevýhodou může být nezvyk na neustálý pocit hladu. Pokud jste již někdy na živé stravě pár dní byli, pravděpodobně jste vždy relativně krátce po každém jídle opět pocítili hlad. Ačkoliv si na to lze poměrně rychle zvyknout, nabízí se i jiná řešení – upravit si snídani tak, aby vás zasytila na delší dobu.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

Jak tedy vytvoříte chutnou a velmi zdravou polevu? Přidejte do mixéru hrst namočených mandlí, lžíci lněného semínka (pro zahuštění a omega3 mastné kyseliny), pár sušených datlí (cca 6 – 7 na jednu porci) a lžíci karobu. Přidejte trochu vody, rozmixujte dohladka a hotovou polevou zalijte rozkrájená jablíčka.

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Samozřejmě můžete vymyslet i jiné varianty – jablíčko lze obměnit s hruškou. Tak či tak si na zdravé snídani jistě pochutnáte a přesvědčíte se o tom, že i na RAW stravě lze docela dobře mlsat.

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Jídlo a pochoutky,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Jaké přínosy pro zdraví má heřmánek pravý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky