Bydlení a styl

Milujete minimalismus? Vítejte ve stylovém mikroapartmánu v Hongkongu!

Nedostatek obytné plochy ještě nemusí znamenat, že se do apartmánu nevejde všechno podstatné. Myslíte si snad, že máte doma málo místa? Tak co potom majitel mikroapartmánu v Hongkongu, jehož příbytek má pouhých 324 čtverečních stop. Čtete dobře. V metrech je to lehce přes 30, takže opravdu žádná sláva. Představte si pokoj o rozměrech 5×6 metrů a v něm všechno potřebné zařízení.

O Hongkongu je známo, že v něm není místa nazbyt. Je opravdu hodně přelidněný a lidé obývají velmi malé příbytky, protože si nemohou dovolit větší. Vytvořit útulné bydlení v omezeném prostoru byla velká výzva, ale profesionálové z Sim-Plex Design Studia se s tím poprali na výbornou.

Apartmán s podlahovou plochou pouhých 30 metrů čtverečních obývají celkem 3 lidé a ještě v něm je dost místa pro umělecké kolekce, které jsou velkou vášní majitelů. Jde sice spíše o minisbírky, ale co jiného v minibytě čekat?

Aby architekti splnili náročné požadavky klientů, nechali do apartmánu vyrobit speciální skříňové zdi se spoustou osvětlených vnořených okének. Dále nechybí seříditelný stůl, skryté úložné prostory v podlaze, posuvné dveře a efektní žaluzie, které mění kompaktní domov na flexibilní životní prostor. Přestože v apartmánu není pro tři lidi příliš mnoho soukromí, jednoznačně jde o perfektně vyřešený prostor. 

Další články

Jak udržet váš domov v pohodlí a bezpečí

Proměňte svou verandu ve skvělé místo pro volný čas

Hledáte nemovitost k pronájmu: Zde je 5 důležitých věcí, které je třeba mít na paměti.

6 nejlepších nápadů na vylepšení vaší zahrady

7 způsobů využití dřevěné stavby na zahradě

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *