Bydlení a styl

Milujete minimalismus? Vítejte ve stylovém mikroapartmánu v Hongkongu!

Nedostatek obytné plochy ještě nemusí znamenat, že se do apartmánu nevejde všechno podstatné. Myslíte si snad, že máte doma málo místa? Tak co potom majitel mikroapartmánu v Hongkongu, jehož příbytek má pouhých 324 čtverečních stop. Čtete dobře. V metrech je to lehce přes 30, takže opravdu žádná sláva. Představte si pokoj o rozměrech 5×6 metrů a v něm všechno potřebné zařízení.

O Hongkongu je známo, že v něm není místa nazbyt. Je opravdu hodně přelidněný a lidé obývají velmi malé příbytky, protože si nemohou dovolit větší. Vytvořit útulné bydlení v omezeném prostoru byla velká výzva, ale profesionálové z Sim-Plex Design Studia se s tím poprali na výbornou.

Apartmán s podlahovou plochou pouhých 30 metrů čtverečních obývají celkem 3 lidé a ještě v něm je dost místa pro umělecké kolekce, které jsou velkou vášní majitelů. Jde sice spíše o minisbírky, ale co jiného v minibytě čekat?

Aby architekti splnili náročné požadavky klientů, nechali do apartmánu vyrobit speciální skříňové zdi se spoustou osvětlených vnořených okének. Dále nechybí seříditelný stůl, skryté úložné prostory v podlaze, posuvné dveře a efektní žaluzie, které mění kompaktní domov na flexibilní životní prostor. Přestože v apartmánu není pro tři lidi příliš mnoho soukromí, jednoznačně jde o perfektně vyřešený prostor. 

Další články

Výhody bydlení ve vznikajícím rezidenčním projektu Vilapark Klamovka

Nemovitosti v dražbě jako příležitost levného bydlení

Co je to decentrální rekuperace a kde ji využijete?

Proč střešní pálené tašky patří k jedněm z nejlepších na trhu?

Venkovní rolety na okna se budou líbit i vám

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.