Auto/moto

Nejdražší SUV na světě? Karlmann King. Nepohrdl by jím ani Batman…

V Pekingu bylo představeno nejdražší SUV všech dob. Vypadá jako vystřižené z Batmanovy sbírky a na designu se podílel tým 1800 lidí. Evropský výrobce Karlmann King vytvořil high-endový automobil, který budí respekt již na první pohled.

Taktické SUV je vybaveno výkonným desetiválcovým motorem o objemu 6.8L. Výkon 360 koní a „krouťák“ 620 Nm automobil rozhýbe na maximální rychlost 140 km/h, což sice není oslňující hodnota, ale věřte nebo ne, vadit vám to nebude. Vozidlo je totiž určeno k něčemu úplně jinému.

Exteriéru dominuje hranatý design, který v kombinaci s matně černým lakováním budí dojem, že jde o vozidlo ve vysokém stupni utajení. Celkově působí robustně a je na něj pěkný pohled. Automobil váží 4,5 tuny a v případě neprůstřelné verze pak 6 tun.

Interiér je pravým opakem exteriéru, aneb ne nadarmo se říká „nesuď knihu podle obalu“. Je luxusní a vybavený špičkovými vymoženostmi. Nechybí vysoce kvalitní hi-fi, 4K UHD televizor, osobní sejf, PlayStation 4 a satelitní televize.

A kolik bude nejdražší SUV na světě stát? Karlmann King jich vyrobí pouze kolem deseti kusů a cena se bude pohybovat kolem 1,6 milionu eur. Pro představu jde o částku, za kterou si lze koupit zhruba 8 vozů Bentley Bentayga.

 

Další články

 Pamatujete na Lamborghini z filmu Vlk z Wall Street? V New Yorku se bude dražit

Na Aukru se prodala Gottova nadupaná audina

Proč je vyžadována ekologická likvidace vozidel?

Jak správně umýt auto?

Pravidla pro bezpečnou jízdu na motocyklu v zimě

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *