Nejdražší SUV na světě? Karlmann King. Nepohrdl by jím ani Batman…

Adam Valový
18. května 2018
2 minuty čtení

V Pekingu bylo představeno nejdražší SUV všech dob. Vypadá jako vystřižené z Batmanovy sbírky a na designu se podílel tým 1800 lidí. Evropský výrobce Karlmann King vytvořil high-endový automobil, který budí respekt již na první pohled.

Taktické SUV je vybaveno výkonným desetiválcovým motorem o objemu 6.8L. Výkon 360 koní a „krouťák“ 620 Nm automobil rozhýbe na maximální rychlost 140 km/h, což sice není oslňující hodnota, ale věřte nebo ne, vadit vám to nebude. Vozidlo je totiž určeno k něčemu úplně jinému.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

Exteriéru dominuje hranatý design, který v kombinaci s matně černým lakováním budí dojem, že jde o vozidlo ve vysokém stupni utajení. Celkově působí robustně a je na něj pěkný pohled. Automobil váží 4,5 tuny a v případě neprůstřelné verze pak 6 tun.

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Interiér je pravým opakem exteriéru, aneb ne nadarmo se říká „nesuď knihu podle obalu“. Je luxusní a vybavený špičkovými vymoženostmi. Nechybí vysoce kvalitní hi-fi, 4K UHD televizor, osobní sejf, PlayStation 4 a satelitní televize.

A kolik bude nejdražší SUV na světě stát? Karlmann King jich vyrobí pouze kolem deseti kusů a cena se bude pohybovat kolem 1,6 milionu eur. Pro představu jde o částku, za kterou si lze koupit zhruba 8 vozů Bentley Bentayga.

 

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Auto/moto,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky