Auto/moto

Nejdražší SUV na světě? Karlmann King. Nepohrdl by jím ani Batman…

V Pekingu bylo představeno nejdražší SUV všech dob. Vypadá jako vystřižené z Batmanovy sbírky a na designu se podílel tým 1800 lidí. Evropský výrobce Karlmann King vytvořil high-endový automobil, který budí respekt již na první pohled.

Taktické SUV je vybaveno výkonným desetiválcovým motorem o objemu 6.8L. Výkon 360 koní a „krouťák“ 620 Nm automobil rozhýbe na maximální rychlost 140 km/h, což sice není oslňující hodnota, ale věřte nebo ne, vadit vám to nebude. Vozidlo je totiž určeno k něčemu úplně jinému.

Exteriéru dominuje hranatý design, který v kombinaci s matně černým lakováním budí dojem, že jde o vozidlo ve vysokém stupni utajení. Celkově působí robustně a je na něj pěkný pohled. Automobil váží 4,5 tuny a v případě neprůstřelné verze pak 6 tun.

Interiér je pravým opakem exteriéru, aneb ne nadarmo se říká „nesuď knihu podle obalu“. Je luxusní a vybavený špičkovými vymoženostmi. Nechybí vysoce kvalitní hi-fi, 4K UHD televizor, osobní sejf, PlayStation 4 a satelitní televize.

A kolik bude nejdražší SUV na světě stát? Karlmann King jich vyrobí pouze kolem deseti kusů a cena se bude pohybovat kolem 1,6 milionu eur. Pro představu jde o částku, za kterou si lze koupit zhruba 8 vozů Bentley Bentayga.

 

Další články

Jízda v luxusním sporťáku Lexus RC F je životní zážitek. Dopřejete si ho?

Jaké pneumatiky s rozměry 205/55 R16 jsou nejlepší na trhu?

Turbo dělá motor silnějším. Ale nevydrží se otáčet věčně…

Parkují na vašem pozemku cizí auta? Zbavte se jich efektivně jednou provždy

12 skvělých dětských stanů aneb ať žije léto a kempování!

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *