Auto/moto

Rinspeed sQuba: Kabriolet za 40 milionů, který můžete řídit i pod vodou

Chtěli byste auto, které můžete ovládat i pod hladinou? Máte ho mít! Na model sQuba od švýcarského výrobce Rinspeed jste již možná někde narazili, ostatně nejde o žádnou horkou novinku. Podstatné je, že je nyní na prodej, takže pokud máte volné dva miliony (bohužel dolarů), může vám říkat pane. Respektive pane kapitáne.

Původní myšlenka pochází z bondovky Špion, který mě miloval z roku 1977. Zakladatel společnosti Rinspeed však použil jako základ Lotus Elise. Model sQuba je elektrický automobil se třemi motory – jedním pro jízdu po zemi a dvěma pro pohyb na a ve vodě.

Rinspeed sQuba se umí potopit do hloubky 10 metrů a pod hladinou vyvine rychlost 3 km/hodinu. Po hladině pak 6 km/hodinu a na zemi až 120 km/hod. Během potápění pasažéři dýchají vzduch přes zařízení podobajícímu se potápěčskému regulátoru. Kabina vozu byla navržena tak, aby ji mohli v případě potřeby velmi rychle opustit. Vozidlo pak samo vyplave až k hladině.

Interiér je samozřejmě voděodolný a odolný proti soli, takže se s vozidlem můžete vydat i na moře. Nedílnou součástí je laserový senzor pro autonomní ovládání značky Ibeo. A teď se podívejte na video, jak se obojživelníkem jezdí  v reálu.

https://youtu.be/cn3hFVemVEk

Další články

Karavany Hobby: Špičková německá kvalita za dostupné ceny

Potřebujete nákladní vůz? Tak si ho vypůjčte!

Proč byste i vy měli uvažovat o operativním leasingu?

Hýčkejte své auto efektivně v automyčce

Jak jsme díky EasyRent nemuseli vybalovat aneb Když je autopůjčovna spásou

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *