Auto/moto

Rinspeed sQuba: Kabriolet za 40 milionů, který můžete řídit i pod vodou

Chtěli byste auto, které můžete ovládat i pod hladinou? Máte ho mít! Na model sQuba od švýcarského výrobce Rinspeed jste již možná někde narazili, ostatně nejde o žádnou horkou novinku. Podstatné je, že je nyní na prodej, takže pokud máte volné dva miliony (bohužel dolarů), může vám říkat pane. Respektive pane kapitáne.

Původní myšlenka pochází z bondovky Špion, který mě miloval z roku 1977. Zakladatel společnosti Rinspeed však použil jako základ Lotus Elise. Model sQuba je elektrický automobil se třemi motory – jedním pro jízdu po zemi a dvěma pro pohyb na a ve vodě.

Rinspeed sQuba se umí potopit do hloubky 10 metrů a pod hladinou vyvine rychlost 3 km/hodinu. Po hladině pak 6 km/hodinu a na zemi až 120 km/hod. Během potápění pasažéři dýchají vzduch přes zařízení podobajícímu se potápěčskému regulátoru. Kabina vozu byla navržena tak, aby ji mohli v případě potřeby velmi rychle opustit. Vozidlo pak samo vyplave až k hladině.

Interiér je samozřejmě voděodolný a odolný proti soli, takže se s vozidlem můžete vydat i na moře. Nedílnou součástí je laserový senzor pro autonomní ovládání značky Ibeo. A teď se podívejte na video, jak se obojživelníkem jezdí  v reálu.

https://youtu.be/cn3hFVemVEk

Další články

Jízda v luxusním sporťáku Lexus RC F je životní zážitek. Dopřejete si ho?

Jaké pneumatiky s rozměry 205/55 R16 jsou nejlepší na trhu?

Turbo dělá motor silnějším. Ale nevydrží se otáčet věčně…

Parkují na vašem pozemku cizí auta? Zbavte se jich efektivně jednou provždy

12 skvělých dětských stanů aneb ať žije léto a kempování!

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *