Nové iPhony 15 jako plnohodnotné herní konzole? Zahrajete si na nich nejlepší tituly!

Adam Valový
15. září 2023
3 minuty čtení

Hranice mezi mobilním a plnohodnotným hraním se zdají být definitivně zbořeny, a to díky novým iPhonům 15 Pro, které Apple představil teprve před několika dny. Tato zařízení jsou vybavena prvním plnohodnotným 3nm čipem A17 Pro, který zvládá moderní renderovací technologie včetně ray tracingu. Apple nedávno oznámil, že na těchto nových telefonech budou dostupné nejnovější hry, které si šlo doposud zahrát pouze na PC a konzolích.

Mezi tituly, které byly oznámeny pro nové iPhony, patří například „AAA“ hry jako Assassin’s Creed Mirage, Death Stranding a Resident Evil Village. To jsou jména, která známe z herního světa a dosud byla dostupná pouze na tradičních herních platformách. Apple se však rozhodl přenést nevšední herní zážitky v celé jejich kráse na svá mobilní zařízení.

Co je na tomto kroku opravdu zajímavé, je skutečnost, že se nejedná o žádné cloudové řešení. Hry budou dostupné přímo na zařízení a hráči tak nebudou závislí na kvalitě svého internetového připojení. Toto je velký krok vpřed, protože mobilní hry budou konečně schopny konkurovat kvalitě a vizuálním efektům, které známe z PC a konzolových her.

Aby byl herní zážitek ještě lepší, umožní Apple hráčům propojit své iPhony s populárními herními ovladači, což umožní plynulejší ovládání her. Kromě toho bude k dispozici speciální herní režim, který zajistí, že zařízení využije potenciál výkonu pouze pro běh hry, což bude znamenat výrazné zvýšení herního výkonu.

První vlna AAA her, které budou dostupné pro iPhone 15 Pro, zahrnuje tituly jako Assassin’s Creed Mirage a také nedávno vydané hry, jako jsou Resident Evil Village, remake Resident Evil 4 a Death Stranding. Ačkoli některé z těchto her budou dostupné ještě letos, nový Assassin’s Creed bude k dispozici až v první polovině příštího roku.

Jednou z největších otázek zůstává způsob distribuce těchto her. Mnoho hráčů totiž stále preferuje plnohodnotné hraní na velké obrazovce PC nebo konzolí. Nicméně, pokud by se Apple rozhodl nabídnout možnost zakoupit mobilní verzi her za rozumný příplatek pro ty, kteří již vlastní PC nebo konzolovou verzi, a umožnil přechod mezi zařízeními s pomocí synchronizace uložených pozic v cloudu, mohl by tímto způsobem přilákat nové hráče a získat si stávající fanoušky.

Apple se svými novými iPhony 15 Pro možná přinese do mobilního herního světa skutečnou revoluci. Hraní na těchto zařízeních se stane plnohodnotným zážitkem, který by mohl změnit způsob, jakým hráči hrají a kde hrají své oblíbené hry. Nezbývá, než s napětím očekávat, jak tato inovace ovlivní herní průmysl a co přinese do budoucnosti mobilního hraní.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Technologie,

Poslední aktualizace:  15. září 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky