Štít neviditelnosti: Hi-tech vychytávku můžete mít doma i vy

Adam Valový
30. října 2023
3 minuty čtení

Britský startup Invisibility Shield přinesl do reality jeden z největších snů milovníků sci-fi a fanoušků moderních technologií – skutečný štít, který uživatele doslova „nechá zmizet“. A co je na tomto objevu opravdu strhující? Skutečnost, že tento štít můžete mít u sebe doma už před Vánoci.

Neviditelnost věcí byla vždy neskutečně zajímavým tématem, ať už v populární kultuře nebo ve vědeckých kruzích. Každý si přál, aby mohl vlastnit zařízení, které dokáže nějakým způsobem dostat věci či lidi z běžného zorného pole. Jenomže jak už u takových technologií bývá, většina zůstává v procesu výzkumu a v lepším případě je dostává k dispozici armáda. Jsou tedy mimo dosah běžných spotřebitelů.

Firma Invisibility Shield se však rozhodla tento trend změnit. Po dvou letech intenzivního výzkumu a vývoje přišla s technologií, která umožňuje výrobu relativně lehkých a přesto účinných štítů neviditelnosti, které by se podle všeho mohly brzy dostat do prodeje mezi lidi z masa kostí.

Jak štít neviditelnosti funguje? Základem je precizně zkonstruovaná soustava čoček, která směřuje světlo, jež se odrazí od objektu, tak, aby bylo od diváka co nejvíce skryto. Díky této technologii se světlo z pozadí efektivně rozmaže na přední ploše štítu, tam, kde by byl obvyklý objekt.

Zástupci Invisibility Shield uvádějí, že štít dosahuje nejlepších výsledků na jednotném pozadí, jako je tráva, zeleň, zdi, obloha nebo asfalt. To znamená, že můžete svobodně stát v těchto prostředích a zůstat téměř neviditelní.

Invisibility Shield nabízí dva druhy štítů: jeden v plné velikosti o rozměrech 950 × 650 milimetrů, který je dostatečně velký na to, aby se za ním schoval dospělý člověk, a druhý, menší, o rozměrech 310 × 210 milimetrů. Cena prvního štítu činí 394 dolarů (asi 9 300 korun), zatímco menší verze je dostupná za pouhých 65 dolarů (1 500 korun), a to včetně mezinárodní dopravy.

Co však dělá z tohoto produktu skutečný skvost, je fakt, že štíty Invisibility Shield pracují čistě na optickém principu. Znamená to, že nepotřebují žádný externí zdroj energie. Navíc jsou lehké a snadno přenosné. Dokážete si vůbec představit tu zábavu, jakou vám hrátky s tak unikátním gadgetem přinesou?

Startup Invisibility Shield již zaznamenal více než 2 500 předobjednávek, což svědčí o obrovském zájmu o tento revoluční produkt. Očekává se, že první štíty dorazí k zákazníkům ještě během prosince tohoto roku.

Invisibility Shield se stala průkopníkem v oblasti neviditelnosti a brzy nám umožní zažívat sci-fi a fantasy příběhů na vlastní kůži. Možná je na čase, abyste si štít neviditelnosti také nadělili pod stromeček. Jen nezapomeňte, že s velkou mocí přichází velká zodpovědnost. Takže si dobře rozmyslete, jak své nové schopnosti využijete.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Technologie,

Poslední aktualizace:  30. října 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky