Revoluce v mobilní fotografii: Nové senzory od Samsungu slibují extrémní rozlišení

Adam Valový
20. srpna 2023
3 minuty čtení

Samsung snahu o intenzivní vývoj technologií pravidelně dokazuje nejen novými modely chytrých telefonů, ale i prostřednictvím inovativních komponentů, které jdou nad rámec jejich vlastních zařízení. Dominantní hráč v oblasti výroby čipů, displejů, paměťových zařízení a inovací v odvětví fotoaparátů přináší dechberoucí technologie na míru i těm nejnáročnějším zákazníkům. Jako důkaz svého závazku k inovacím je fakt, že právě divize pro vývoj fotočipů pracuje na revoluční senzorech, které by se brzy mohly objevit ve vybraných telefonech.

Odhalení dosud nepoznané síly pixelů

Nedávné zprávy od insiderů, jako je Revegnus, odhalily, že Samsung aktivně vyvíjí nové senzory pod značkou ISOCELL. A některé nabídnou nečekaně vysoká rozlišení. Měly by se začít hromadně vyrábět v druhé polovině příštího roku. Mezi modely plánovanými k vydání patří:

ISOCELL HP7: Tento senzor slibuje pozoruhodné rozlišení 200 megapixelů s rozměry pixelů tak malými jako 0,6 mikrometru. Kompaktní velikost 0,6 μm odráží závazek udržet vysoké rozlišení a zároveň zohlednit omezení formátu chytrého telefonu.

ISOCELL GN6: S rozlišením 50 megapixelů a většími rozměry pixelů 1,6 μm se senzor ISOCELL GN6 zaměřuje na zachycení vynikajících detailů, zejména za podmínek s nízkým osvětlením. Větší velikost pixelů umožňuje zlepšenou citlivost na světlo, což umožňuje úchvatné výsledky i za náročných světelných podmínek.

ISOCELL HU1: Vrcholem nadcházející nabídky od Samsungu je senzor ISOCELL HU1, který se pyšní ohromujícím rozlišením 440 megapixelů. Zatímco o tomto senzoru jsou momentálně málo podrobností, předpokládá se, že se stane revolučním přídavkem do světa mobilní fotografie.

Pohled do budoucnosti: Jaká bude příští nabídka od Samsungu

Inženýry zjevně tyto inovace zjevně neuspokojují, jelikož údajně pracují i na senzoru s rozlišením 320 megapixelů. I když jeho jméno zůstává zahaleno tajemstvím, spekulace naznačují, že by mohl debutovat v dlouho očekávaném vlajkovém modelu Samsung Galaxy S26 Ultra, který se očekává na trhu za dva a půl roku.

Zatím není jasné, ve kterých telefonů se tyto nové senzory zabydlí. Zprávy naznačují, že senzor ISOCELL HP7 měl původně být součástí modelu Galaxy S25 Ultra, ale Samsung se rozhodl jej zrušit kvůli vysokým nákladům na výrobu. I tak by se ale mohly zabydlet v jiných smartphonech, a to i od konkurence (Samsung totiž počítá se sériovou výrobu senzoru). A senzor ISOCELL GN6 s 50megapixelovým výkonem by mohl zazářit u čínských výrobců chytrých telefonů, což ukazuje jeho potenciál konkurovat senzoru Sony IMX989.

Co se týče ISOCELL HU1 s jeho neuvěřitelným rozlišením 440 megapixelů, podrobnosti zatím chybí, i když se očekává, že jeho výroba začne již příští rok. Vzhledem k pravděpodobně vyšším výrobním nákladům ve srovnání se 200megapixelovými senzory je pravděpodobné, že Samsung by mohl tento senzor nabídnout konkurenci, která bude schopna dechberoucích 440 megapixelů lépe prodat.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Technologie,

Poslední aktualizace:  20. srpna 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky