Příroda a zvířata

Péče o zvěř a o les je na podzim nejintenzivnější

Příchod chladného období a příprava lesa na zimu znamená spoustu starostí především pro myslivce. Přikrmování zvěře, zakládání sena, shánění a uskladňování cukrovky pro zvířata jsou každodenní pravidelné činnosti myslivců. Mnoho z lidí, kteří myslivosti nerozumí a nemají „páru“ o tom, co všechno tyto aktivity obnášejí, si myslí, že myslivci pouze loví zvěř. Jenže myslivost opravdu není jen o lovu.

Myslivost není jen o lovu, znamená hlavně péči o les a zvěř

V říjnu myslivci opravují myslivecká zařízení, pořizují si teplé myslivecké oblečení i lovecké potřeby. Připravují si zásoby pro zvěř. Spárkatá zvěř se pravidelně přikrmuje jadrnými krmivy, aby měla dostatečné tukové zásoby na zimu. Na konci října se do oborohů naváží seno a zakládá do krmelců. Sena se nemusí dávat moc, aby se zbytečně neznehodnotilo. Doplňuje se sůl v solnících, dokrmuje se intenzivněji drobná zvěř. Bažantům se dává krmě do zásypů, ale i do míst, kde mají být udrženi. Sklizené okopaniny z polí se uskladní ve sklepě a začíná se zvěři předkládat kvalitní cukrovka.

Lovecké potřeby do lesa.
Posed v zasněženém lese.

Podzimní období je plné intenzivní přípravy na zimu

V listopadu se péče o zvěř zintenzivňuje. Spárkaté zvěři dáváme jádra, žaludy a kaštany, nepohrdnou ani granulemi s vyváženým poměrem živin, vitaminů a minerálů. Podle množství sněhu se do krmelců přidává seno a v solnících kontroluje stav lizu. Bažanti dostávají plevy s jadrným krmivem, zaječí krmelce se plní senem a řepou.

Starost o zvěř je kompenzována péčí o vlastní myslivecké potřeby

Jak je vidno, starostí o zvířátka mají myslivci na podzim a potažmo i v zimě dost a dost, je třeba se však postarat i o sebe. Lovecké potřeby, myslivecké oblečení, lovecké oblečení, lovecké oděvy, lovecké kalhoty, myslivecké čepice, myslivecké klobouky, zbraně a střelivo, lovecké zbraně, kulovnice, brokovnice – to vše jsou důležitou součástí myslivecké výbavy. Kvalitní produkty za příznivé ceny si mohou myslivci pořídit ve specializované prodejně Lesko.

Další články

Proč mají kočky rády krabice?

Levandule a její blahodárný vliv na lidské zdraví

Jak v létě cestovat se psem

Usmívají se kočky?

Proč se psi válejí ve výkalech?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *