Příroda a zvířata

Péče o zvěř a o les je na podzim nejintenzivnější

Příchod chladného období a příprava lesa na zimu znamená spoustu starostí především pro myslivce. Přikrmování zvěře, zakládání sena, shánění a uskladňování cukrovky pro zvířata jsou každodenní pravidelné činnosti myslivců. Mnoho z lidí, kteří myslivosti nerozumí a nemají „páru“ o tom, co všechno tyto aktivity obnášejí, si myslí, že myslivci pouze loví zvěř. Jenže myslivost opravdu není jen o lovu.

Myslivost není jen o lovu, znamená hlavně péči o les a zvěř

V říjnu myslivci opravují myslivecká zařízení, pořizují si teplé myslivecké oblečení i lovecké potřeby. Připravují si zásoby pro zvěř. Spárkatá zvěř se pravidelně přikrmuje jadrnými krmivy, aby měla dostatečné tukové zásoby na zimu. Na konci října se do oborohů naváží seno a zakládá do krmelců. Sena se nemusí dávat moc, aby se zbytečně neznehodnotilo. Doplňuje se sůl v solnících, dokrmuje se intenzivněji drobná zvěř. Bažantům se dává krmě do zásypů, ale i do míst, kde mají být udrženi. Sklizené okopaniny z polí se uskladní ve sklepě a začíná se zvěři předkládat kvalitní cukrovka.

Lovecké potřeby do lesa.
Posed v zasněženém lese.

Podzimní období je plné intenzivní přípravy na zimu

V listopadu se péče o zvěř zintenzivňuje. Spárkaté zvěři dáváme jádra, žaludy a kaštany, nepohrdnou ani granulemi s vyváženým poměrem živin, vitaminů a minerálů. Podle množství sněhu se do krmelců přidává seno a v solnících kontroluje stav lizu. Bažanti dostávají plevy s jadrným krmivem, zaječí krmelce se plní senem a řepou.

Starost o zvěř je kompenzována péčí o vlastní myslivecké potřeby

Jak je vidno, starostí o zvířátka mají myslivci na podzim a potažmo i v zimě dost a dost, je třeba se však postarat i o sebe. Lovecké potřeby, myslivecké oblečení, lovecké oblečení, lovecké oděvy, lovecké kalhoty, myslivecké čepice, myslivecké klobouky, zbraně a střelivo, lovecké zbraně, kulovnice, brokovnice – to vše jsou důležitou součástí myslivecké výbavy. Kvalitní produkty za příznivé ceny si mohou myslivci pořídit ve specializované prodejně Lesko.

Další články

Jak dlouho žije moucha?

Proč moje kočka všude čůrá?

Proč králíci dupou?

Proč Vám psi olizují nohy?

Proč moje kočka slintá?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *