Vztahy

Požádat o ruku před nebo po večeři?

Navléknutí prstenu na prst budoucího životního partnera je pro každého člověka významným životním milníkem. Je však také nutné položit otázku ve správný okamžik.

Na tuto otázku neexistuje jediné správné řešení. Vše záleží na vašich osobních preferencích a pohledu na věc.

Nejprve si řekneme základní informace. Jít na rande je bezpochyby to první, co vás napadne. Zvláště v noci se romantická atmosféra ještě umocňuje.

I když je žádost o ruku při večeři veřejnou podívanou, působí exkluzivně, pozoruhodně a prostě radostně.

Skutečná otázka: Kdy požádat o ruku?

Chcete-li na tuto otázku skutečně odpovědět, musíte zvážit výhody a nevýhody obou přístupů. (Konkrétně před večeří a po ní.)

Žádost o ruku před večeří:

Klady:

První výhodou žádosti o ruku před večeří je, že vyjadřuje uznání. Když požádáte o ruku před podáváním hlavního chodu, váš partner ví, že je uznáván a oceňován.

Druhou výhodou žádosti o ruku před večeří je, že se můžete najíst! Mnoho lidí nemá rádo, když mají při žádosti o ruku v zubech jídlo, ale když požádáte o ruku před večeří, není to potřeba.

Můžete si vychutnat dobré jídlo a dát si s partnerem skleničku, zatímco pokleknete na jedno koleno!

Požádání o ruku před večeří může pomoci partnerovu srdci, aby bylo otevřenější a vnímavější Bude pro něj mnohem snazší slyšet, co se mu tímto způsobem snažíte říct.

Je to také skvělá příležitost pro vás dva, protože díky příjemnému společnému jídlu by mezi vámi dvěma již měly vzniknout dobré pocity, které jen napomohou tomu, aby vaše žádost o ruku byla úspěšnější.

Nevýhody:

Nedostatečné zaměření na objednané jídlo. Smyslem jídla je vychutnat si ho, ne se rozptylovat návrhem partnera. 

Pokud v tak důležitý večer nepůjde vše podle plánu – například se někdo zastydí – důrazně doporučujeme nedělat to na veřejnosti, aby se alespoň jedna osoba necítila trapněji, než je nutné.

Pokud se na to oba partneři cítí, měli by to odložit na jiný den.

Žádost o ruku po večeři:

Klady:

První výhodou je, že se můžete soustředit na jídlo. Pokud s položením otázky počkáte až po večeři, budete se moci najíst a vychutnat si luxusní jídlo dlouho před velkou show.

Na rozdíl od scénáře „před večeří“ budete mít s partnerem více času na intimnější večeři, kdy na vás nikdo nebude upřeně hledět. Bude to příjemné a také to ospravedlní účet, který zaplatíte.

Po večeři tak budete mít také čas být s partnerem o samotě. Je to skvělá příležitost pro všechny, protože někteří lidé mohou mít problém promluvit před velkou skupinou cizích lidí, zejména pokud jsou z žádosti o ruku nervózní.

Další výhodou žádosti o ruku po večeři místo během večeře nebo před dezertem je, že je to skvělý způsob, jak umocnit a prodloužit romantický zážitek, aniž by se přerušil průběh a dynamika již tak nádherného večera (což se někdy může stát, když požádáte o ruku v jinou dobu).

Pokud celá akce neproběhne podle plánu, je snazší odejít, aniž byste museli čelit rozpakům. 

Nevýhody:

Hlavní nevýhodou žádosti o ruku po večeři je, že budete po zbytek večera nervózní. Pokud se vám nedaří dostat nervy pod kontrolu, je bezpečnější požádat o ruku před večeří.

Možná se nebudete moci uvolnit a užít si to, protože váš partner vycítí, že se něco děje, což celou situaci znepříjemní.

Plánování se může na poslední chvíli změnit kvůli změnám v pracovním rozvrhu nebo kvůli něčemu, co se děje v životě mimo randění, což ztěžuje situaci oběma zúčastněným stranám.

Stres může způsobit i to, že kromě účasti na žádosti o ruku máte na práci i jiné věci, jako je čekání, až všichni dorazí, než začnete, protože by se všichni mohli objevit pozdě, takže kde vás to nechává? Docela riskantní.

Takže po analýze výhod a nevýhod na obou stranách si můžete vybrat scénář. Vaše volba závisí na vašich osobních preferencích a neexistuje žádné univerzální řešení.

Tipy pro bezproblémový návrh

Požádat partnera o ruku může být zastrašující úkol. Zde je několik spolehlivých způsobů, jak zajistit nejen úspěch, ale také větší pravděpodobnost, že získáte „ano“.

V první řadě mějte na paměti pocity svého partnera. Souhlasí s vaším záměrem uzavřít sňatek?

Když mu například nechtěně řeknete o nedávných zásnubách kamaráda, můžete pozorovat jeho reakci a podle toho se rozhodnout. 

Rodiče vašeho partnera mohou s požehnáním žádosti o ruku váhat více, než byste čekali.

Pokud nejsou do procesu plánování tolik zapojeni, může se zdát, že jde spíše o váš milostný příběh než o jejich, a to může způsobit, že odepřou souhlas nebo se dokonce pokusí vše sabotovat.

Ujistěte se, že jste oba na stejné vlně, abyste se vyhnuli jakémukoli napětí mezi vámi oběma!

Chvíli zvažte, jak by váš partner mohl reagovat, kdyby vše nešlo podle plánu nebo kdyby se ve velký den něco pokazilo. Možností je příliš mnoho na to, abychom je všechny vyjmenovali, ale zde je několik příkladů: Co byste dělali, kdybyste byli odmítnuti?

Co by si vaše partnerka myslela, kdybyste ji požádali o ruku před skupinou lidí? Co by mohlo náhodou znepříjemnit situaci? 

Měli byste se také ujistit, že je vaše partnerka pro tuto příležitost vhodně oblečena. Pokud jste oblečeni na devět, zatímco vaše partnerka je oblečena ležérně, mohlo by to vyvolat nepříjemnou situaci.

A nakonec je poměrně důležité najít ten správný prsten! Nejde jen o cenu prstenu, ale také o to, zda se hodí k jeho estetice. Velikost prstenu musí být také perfektní (deal breaker.). 

Pokud si nejste jisti, jaký styl preferují, rozhodněte se pro klasický prsten.

Další články

Naučte se nenásilné komunikaci

Překvapte přítelkyni originálním dárkem s fotografií

Kdy je vhodné koupit dítěti telefon: Zvažovaní faktorů a rozhodovací proces

Síla šikany a její vliv na mozek

6 tipů, jak najít romantického partnera díky kouzlu internetu

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *