Poznejte včely zblízka. Úchvatné makro fotografie v extrémním rozlišení!

Adam Valový
12. září 2014
1 minuta čtení

Kdo z nás by je neměl rád? Včely, nejpracovitější hmyz, který se stará o to, abychom si mohli osladit život medem… Ale kdo z nás ví, jak vlastně vypadají? Jako včelka Mája rozhodně ne, což dokazují úžasné makro snímky, které vznikly v rámci projektu USGS Native Bee Inventory nad Monitoring Program. Organizace sleduje zdraví a chování včel ve Spojených státech a mimo jiné také katalogy, které pomáhají vědcům v identifikaci druhů žijících v Severní Americe.

Aby byla možná přesná identifikace konkrétního druhu, jsou detailní snímky nezbytné. Nám fotografie v extrémně vysokém rozlišení dávají možnost, jak se se včelami seznámit poněkud jinak. Při pohledu na úžasné detaily vás zřejmě napadne, že nejde o obyčejné dokumentární obrázky – nelze jim upřít notný umělecký dojem. Pokud vás fotogalerie níže zaujme, podívejte se i na ostatní fotografie včel na Flickru.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Příroda a zvířata,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky