Především pro ženy: Super tipy, jak mít husté vlasy

Lenka Němcová
20. března 2018
3 minuty čtení

Vlasy jsou korunou krásy, ale jak dosáhnout husté kštice, jakou mají modelky a herečky na předních stránkách magazínů? Pokud pomineme, že spousta celebrit nemá ani zdaleka tak zdravé vlasy, jak se na první pohled jeví, a také to, že se na nich obvykle vyřádí grafici ve photoshopu, pak vězte, že slušných výsledků dosáhnete pomocí následujících opatření. Budete-li se našimi tipy řídit, vaše vlasy vám poděkují a vy budete vypadat ještě lépe než doposud.

Vyhněte se chemických přípravkům

Drtivá většina produktů určených k péči o vlasy obsahuje chemické látky, které nemají na pokožku ani vlasy dobrý vliv. Účinně čistí, ale to je asi tak vše. Složky jako sodium lauryl a laureth sulfate ničí přirozené oleje na pokožce. Tyto dvě látky se nachází ve spoustě šamponů, proto si raději pořiďte přírodní produkty, které jsou ke kůži šetrné. Dobrou volbou může být kosmetika s minerály z Mrtvého moře.
[hana-code-insert name=’article‘ /]

Transplantace vlasů

Tento způsob je nákladný, nicméně velmi efektivní. Procedura spočívá v přenesení vlasových štěpů. V rámci jednoho zákroku lze přenést až cca 1600 štěpů, což je téměř 5000 vlasů. Takové množství poslouží k pokrytí poměrně velké plochy.

Bramborový džus

Ještě jste o něm neslyšeli? Bramborový džus pomáhá s vyživováním a podporuje růst, zesílení a zhuštění vlasů. Brambory obsahují vitaminy A, B a C, které jsou z hlediska vlasové výživy nejpotřebnější. Ale jak ho vyrobit? Nakrájejte brambory na kousky, rozdrťte je v mixeru a extrahujte džus, který následně aplikujte na kůži. Nechte působit cca 15 min. a poté smyjte.

Přípravky pro hustější vlasy

Ne všechny přípravky jsou plné nežádoucích chemických složek. Některé přírodní produkty naopak obsahují látky potřebné pro výživu. K vítaným ingrediencím patří gel z aloe vera, avokádový olej, extrakty z řeckého sena (fenugreek), lístky kari a další.
[hana-code-insert name=’dole‘ /]

Podomácku vyrobená maska

Vlasové masky jsou dostupné v drogeriích, ale i v jejich případě pravděpodobně narazíte na produkty plné nežádoucích chemických látek. Mnohem jistější je domácí výroba – například z lněných semínek, které obsahují omega 3 mastné kyseliny a bílkoviny pro výživu a hydrataci vlasové pokožky. Semínka dejte přes noc do vody,povařte je a vzniklý gel aplikujte na vlasovou pokožku a případně i vlasy.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Zdraví,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky