Cestování

S AXA pojištěním do zahraničí si užijete dovolenou na maximum

Dovolená je hned po vánočních svátcích nejočekávanějším obdobím roku. Ta zahraniční se většinou podrobně plánuje již několik měsíců před tím, než opravdu začne. Rezervují se ubytování, doprava i stravování. Co se však nechává téměř vždy na poslední chvíli, je výběr a sjednání pojištění do zahraničí, bez něhož je výlet do cizokrajných destinací opravdu riskantní. Nikdy nevíte, co se vám na cestách můžete stát. Zlomeniny, pohmožděniny ani vážné úrazy nejsou neobvyklé, je proto lepší zajistit si maximální ochranu ještě před dovolenou.

Sjednání nebylo nikdy jednodušší

Odkládáte pojištění kvůli pracovní vytíženosti a času, který nechcete prosedět v pojišťovně? Nevadí. Objednat si ho můžete pěkně online z pohodlí vašeho domova. Jediné, co vás čeká, je vyplnění podrobného dotazníku a zaplacení. Jednoduché, že? Během chvilky pojistíte sebe i celou rodinu a můžete se věnovat zábavnějším povinnostem, třeba výběru nových plavek.

Nepříjemnosti na dovolené

Pokud stále nejste skálopevně přesvědčeni o nutnosti pojištění do zahraničí, zbystřete. Pro nevěřící tu máme skutečný případ ze života. Uvidíte sami, jak je snadné dostat se do průšvihu. Občas se vám může stát to, co ani nepovažujete za možné.

Výlet do Itálie

Novákovi se celý rok těšili na to, až v červenci sednou do auta a vyrazí do Itálie. Manžel, manželka a dvě malé děti. Zkrátka spokojená rodinka mířící za dobrodružstvím. Všechno šlo hladce, ubytování bylo krásné, moře čisté a počasí vyšlo na jedničku. Všichni byli nadšení a užívali si zasloužený odpočinek. To bylo první den.

Druhý den hned po snídani se Novákovi vydali na pláž. Jenže. Malý Mareček na své milované tříkolce v plné rychlosti narazil do prosklených hotelových dveří. Díky bohu se mu nic nestalo, dveře však byly na odpis. Kryštůfkovi pro změnu nesedla snídaně, a tak s ním maminka trávila už od rána čas na pokoji a snažila se mu vyléčit úporný průjem. Nic nepomáhalo. Pan Novák snažící se zabavit alespoň Marečka, jemuž náraz do dveří rozhodně neubral na energii, ztratil pozornost a ve snaze dohnat syna běžícího na pláž přehlédl kámen a zakopl. Jediné, co v té chvíli slyšel, bylo křupnutí v kotníku.

Novákovi si sjednali pojištění do zahraničí od AXY

Jak to s Novákovými dopadlo? Naštěstí dobře, protože nenechali nic náhodě a sjednali si pojištění do zahraničí u AXY. Maminka Nováková tedy zvedla telefon, zavolala na non-stop fungující asistenční službu, vysvětlila situaci a nechala si poradit. Paní z asistence jim přesně vysvětlila, jak mají postupovat. Doporučila jim zdravotnická zařízení, která mohou bezplatně využít. Tatínek Novák navštívil chirurgii, malý Kryštof zase dětskou ambulanci. Protože byli Novákovi prozíraví a své děti už nějakou dobu znali, k léčebným výlohám sjednali i pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu. Tato maličkost jim ušetřila dost peněz, které by za úhradu nových prosklených dveří jistě zaplatili. Díky pojištění do zahraničí tedy Novákovi nepřišli takříkajíc na mizinu.

Co všechno může pojištění do zahraničí zahrnovat

U AXY si můžete sjednat pojištění na míru. Samozřejmostí by mělo být pojištění léčebných výloh a úrazové pojištění, z něhož pojišťovna plní v případě trvalých následků nebo smrti úrazem. Buďte prozíraví jako Novákovi a kromě zajištění léčby nemocí či úrazů si připojistěte i odpovědnost za způsobenou škodu. Pojištění si můžete rozšířit o speciální připojištění zahrnující rizikové sporty, léčbu chronických onemocnění nebo storno zájezdu. Stále oblíbenější rodičovské připojištění se jmenuje klidný rodič a hradí pobyt s dítětem v nemocnici.

Další články

Nejlepší dovolená v Karibiku: Tipy na TOP destinace a nejhezčí ostrovy

Nezapomenutelné pařížské skvosty: Průvodce nejkrásnějšími místy města světel

Kam v únoru za teplem? Tipy na 15 nejteplejších evropských destinací

Proč a kam cestovat v únoru po Evropě? Tipy nejen na prodloužený víkend

Kam v únoru po Evropě? 16 míst, která musíte navštívit

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *