Zábava

Seznamte se s Robertem Wadlowem. Nejvyšším mužem, který kdy žil

Dne 22. února roku 1918 se narodil zdravý chlapec jménem Robert Wadlow a nikdo nečekal, že se z něj stane nejvyšší muž na světě. Důvodem jeho velmi neobvyklého růstu byla hyperaktivní hypofýza. Ve věku pěti let nosil oblečení určené pro sedmnáctiletého a měřil 1.63 m. O tři roky později přerostl svého otce. V osmi letech měřil 187 cm a vážil kolem 90 kg.

Ačkoliv není pochyb, že Wadlow byl zvláštní dítě, jeho rodiče se mu snažili udělat co možná nejnormálnější dětství. Bohužel to neměl snadné a i při zdánlivě obyčejných aktivitách potřeboval speciální pomůcky. Když dosáhl třinácti let, stal se nejvyšším skautem na světě. Nosil uniformu na míru a jeho stan i spací pytel musely být upraveny s ohledem na jeho výšku.

Obr pokořil rekord nejvyššího muže světa když dosáhl 2.53 metrů. Bylo to v jeho osmnácti letech a stále rostl. Trpěl nedostatkem citlivosti v nohou a chodidlech a při chůzi potřeboval podpěry a hůlky.

V roce 1940 mu špatně umístěná opěrka způsobila puchýř, Wadlow dostal infekci a téhož roku zemřel. Bylo mu pouhých dvaadvacet let a lékaři konstatovali, že na vině byla jeho abnormální výška. V době smrti měřil 2.72 metru a jeho poslední slova zněla:“Doktoři říkají, že se domů nedostanu na oslavu.“ Mluvil o zlaté svatbě svých prarodičů.

 

Další články

Kdo a kdy vynalezl basketbal?

Co je ve fotbale považováno za ofsajd?

Jaký přínos má pro děti hraní s autíčky a autodráhou?

14 tipů výzdoby kanceláří na Nový rok

Party stan má hned několik využití. Víte jakých?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *