Vánoční inspirace pro ty nejkrásnější svátky

Lenka Němcová
19. října 2022
3 minuty čtení

Vánoční svátky se blíží a k atmosféře nejkrásnější části roku bezesporu patří i slavnostní výzdoba. Nevíte si letos rady a hledáte inspiraci v trendech pro letošní sezónu? V následujícím textu přinášíme některé tipy.

Získejte tu pravou vánoční inspiraci

Vánoce roku 2022 se ponesou především v duchu bílé barvy. Ty pravé zasněžené svátky si v našich krajích užíváme jen sporadicky. Jistě tak není na škodu vánoční inspirace právě v odstínu čerstvě napadaného sněhu doplněného nádechem pastelových tónů.

Využít toto barevné ladění můžete například i při volbě vánočních dekorací na stůl. Ovšem pozor, s výzdobou sváteční tabule to nepřežeňte. Slavnostně prostřený stůl si žádá nejvýše dva odstíny. Jen tak bude působit skutečně svátečně a luxusně, nikoli kýčovitě.

Stůl lze ozdobit luxusně i v přírodním stylu

Základem je ubrus, který si schováváte pouze pro mimořádné příležitosti. Ke slovu jednoznačně může přijít i slavnostní servis. Prostírání pak doladí plátěné či papírové ubrousky.

Co se týče samotných dekorací, pomyslnou tečkou vytvářející sváteční atmosféru jsou jednoznačně svíčky. Pokud si netroufáte například kvůli malým dětem rovnou na hořící svícny, pořiďte si domů jednoduše bezpečnou variantu LED řetězu, který rovněž vykouzlí půvabnou náladu.

Rozhodně můžete dále využít všechny ozdoby, které běžně dáváte na stromeček. I na prostřeném stole to bude slušet zdobeným baňkám, skleněným koulím a dalším prvkům. Použít ale můžete i jiné druhy dekorací v podobě různých sošek a figurek.

Kdo dává přednost přírodněji laděným dekoracím, rozhodně může sáhnout po živých rostlinách, jako jsou snítky cesmíny nebo jedlové větve ve váze. Krásným prvkem se může stát taktéž rostoucí vánoční hvězda.

Jak ozdobit okna i dveře

Ti kreativnější z vás se rovnou mohou pustit do výroby vlastních ozdobných věnců, které poslouží coby ozdoba na stůl i na dveře. Nic ale samozřejmě nezkazíte i jejich umělými alternativami koupenými v obchodě. Ty vám alespoň bez potíží vydrží i do dalších Vánoc.

Vánoční inspirace je téměř nekonečná a rozhodně se, jak je patrno, nemusí omezovat jen na několik málo okamžiků před a během štědrovečerní večeře. Ty nejkrásnější svátky v roce si „pozvěte“ domů s předstihem třeba i díky vánoční výzdobě oken. Co zvolit?

Pozornost náležitě poutají především světelné dekorace. Dobrou službu udělají tradiční vánoční řetězy, klasické ozdoby na stromek nebo dekorace z papíru. Právě papírové ozdoby jsou i vítanou součástí tvoření s dětmi.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  17. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky