Seriály

Yellowjackets: Mysteriózní thriller plný napětí i kanibalismu

Mysteriózní thrillery stále drží na seznamu oblíbených žánrů svůj pevný post. Pokud patříte mezi fanoušky napínavých příběhů – jako byli například Ztraceni – máte důvod k radosti. Netflix se totiž rozhodl rozšířit svou nabídku o jeden z nejvýznamnějších thrillerů posledních let. Již od 15. prosince můžete sledovat na této platformě hit stanice Showtime s názvem Yellowjackets, který si u nás doposud vychutnávala exkluzivně streamovací služba SkyShowtime.

Přesun práv k Netflixu může překvapit, už jen vzhledem k tomu, že SkyShowtime si doposud držela své vlastní projekty pod kontrolou. Nicméně zdá se, že strategie licencování obsahu od renomovaných stanic a streamovacích služeb je v současné době na vzestupu.

A o čem, že Yellowjackets vypráví? O skupině amerických fotbalistek, které zažijí nečekaný pád letadla do divoké přírody Ontaria. Postupně se tato skupina mladých žen ocitá ve světě plném záhad a tajemství, kde vytvoří kanibalské sekty s hladem po lidském mase. Seriál nás však nechává nahlédnout nejen do jejich kruté minulosti, ale sleduje i jejich životy v dospělosti, odhalující, co se tehdy skutečně stalo a jaké nesnesitelné rozhodnutí musely učinit během čekání na záchranu. Yellowjackets je plný záhadných symbolů a chvílí, které připomínají fenomén Ztraceni. Tvůrci sami tuto paralelu berou jako pochvalu.

Seriál, v němž excelují Melanie Lynskey, Christina Ricci a Juliette Lewis, si již získal srdce diváků. Se dvěma dosavadními řadami a aktuálním přidáváním nových epizod na SkyShowtime je jasné, že fanoušci mají na co čekat. Na Netflixu však bude zatím dostupná pouze kompletní první řada. Ta se při své premiéře v roce 2021 těšila obrovské popularitě a získala na serveru Rotten Tomatoes úctyhodných 100 procent pozitivních recenzí, s průměrným hodnocením 8,2 z 10. Druhá řada, i když stále oblíbená, nese trochu nižší hodnocení.

Zajímavým faktem je, že i když kritici chválí Yellowjackets za mistrovsky zpracované prvky mysterióznosti, hororu, černého humoru a skvělých hereckých výkonů, diváci již tak jednoznačný pohled nemají. Někteří hodnotí seriál průměrně, což vytváří zajímavý kontrast mezi očekáváním a realitou mezi tvůrci a publikem. V každém případě je Yellowjackets bezesporu jedním z nejzajímavějších a nejdiskutovanějších thrillerů poslední doby, který rozhodně stojí za sledování.

Další články

Fallout se blíží. Co o seriálu od Amazon Prime víme?

Méďa se dočká seriálu. Oblíbený sprostý plyšák se vrací zpátky!

Živí mrtví: Nová minisérie o Rickovi a Michonne dostala oficiální datum premiéry

The Mandalorian a vše, co se o filmu zatím ví

Seriál Wednesday: Druhá řada a vše, co o ní doposud víme

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *