Yellowjackets: Mysteriózní thriller plný napětí i kanibalismu

Adam Valový
21. listopadu 2023
3 minuty čtení

Mysteriózní thrillery stále drží na seznamu oblíbených žánrů svůj pevný post. Pokud patříte mezi fanoušky napínavých příběhů – jako byli například Ztraceni – máte důvod k radosti. Netflix se totiž rozhodl rozšířit svou nabídku o jeden z nejvýznamnějších thrillerů posledních let. Již od 15. prosince můžete sledovat na této platformě hit stanice Showtime s názvem Yellowjackets, který si u nás doposud vychutnávala exkluzivně streamovací služba SkyShowtime.

Přesun práv k Netflixu může překvapit, už jen vzhledem k tomu, že SkyShowtime si doposud držela své vlastní projekty pod kontrolou. Nicméně zdá se, že strategie licencování obsahu od renomovaných stanic a streamovacích služeb je v současné době na vzestupu.

A o čem, že Yellowjackets vypráví? O skupině amerických fotbalistek, které zažijí nečekaný pád letadla do divoké přírody Ontaria. Postupně se tato skupina mladých žen ocitá ve světě plném záhad a tajemství, kde vytvoří kanibalské sekty s hladem po lidském mase. Seriál nás však nechává nahlédnout nejen do jejich kruté minulosti, ale sleduje i jejich životy v dospělosti, odhalující, co se tehdy skutečně stalo a jaké nesnesitelné rozhodnutí musely učinit během čekání na záchranu. Yellowjackets je plný záhadných symbolů a chvílí, které připomínají fenomén Ztraceni. Tvůrci sami tuto paralelu berou jako pochvalu.

Seriál, v němž excelují Melanie Lynskey, Christina Ricci a Juliette Lewis, si již získal srdce diváků. Se dvěma dosavadními řadami a aktuálním přidáváním nových epizod na SkyShowtime je jasné, že fanoušci mají na co čekat. Na Netflixu však bude zatím dostupná pouze kompletní první řada. Ta se při své premiéře v roce 2021 těšila obrovské popularitě a získala na serveru Rotten Tomatoes úctyhodných 100 procent pozitivních recenzí, s průměrným hodnocením 8,2 z 10. Druhá řada, i když stále oblíbená, nese trochu nižší hodnocení.

Zajímavým faktem je, že i když kritici chválí Yellowjackets za mistrovsky zpracované prvky mysterióznosti, hororu, černého humoru a skvělých hereckých výkonů, diváci již tak jednoznačný pohled nemají. Někteří hodnotí seriál průměrně, což vytváří zajímavý kontrast mezi očekáváním a realitou mezi tvůrci a publikem. V každém případě je Yellowjackets bezesporu jedním z nejzajímavějších a nejdiskutovanějších thrillerů poslední doby, který rozhodně stojí za sledování.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  21. listopadu 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky