10 nádherných pohanských šperků

Adam Valový
17. října 2014
2 minuty čtení

Kdo je to „pohan“? Termín lze vyložit hned několika způsoby, nicméně v pravém slova smyslu pohanství označuje veškerá před-křesťanská polyteistická náboženství. Mnohdy se o pohanství hovoří v souvislosti se starou vírou. Jde o soubor náboženství a kulty, v rámci kterých věřící vyznávají mnoho různých bohů, nadpřirozených bytostí, duší předků apod. Mezi nejznámější národy, které bychom mohli označit jako pohanské, patřili staří Keltové, Germáni, Slované, Římané a další.

Jenomže nejsme na hodině dějepisu a proto se na pohanství podíváme trochu z jiného úhlu. Pro pohany bylo typické nošení nejrůznějších symbolů a ornamentů. Ty pro ně měly přímo mystický význam. A není divu, že se starobylé symboly opět dostaly do módy. Vybrali jsme pro vás několik velmi zajímavých šperků, které by ve vaší šperkovnici neměly chybět. Pokud se vám některý zalíbí natolik, že si ho budete chtít koupit, zkuste to na https://de.dawanda.com/search?q=pagan.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Krása a móda,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky