5 tipů, jak zlepšit skomírající sexuální život

Adam Valový
24. srpna 2021
3 minuty čtení

V posteli už to nějaký ten pátek neklape jako kdysi, však to znáte… Počkat – ale stálo to vůbec někdy za to, anebo jste s partnerem nikdy nenašli tu správnou notu? Pokud si v jiných aspektech vztahu rozumíte, nerozcházejte se. Kvůli nesouladu v sexu může vztah ochladnout. Proto je vhodné na postelových hrátkách zapracovat a od základů je změnit.

​1. Rozšiřte si obzory

Pokud vás trápí konkrétní potíže (např. předčasná ejakulace nebo erektilní dysfunkce), začněte se vzdělávat. K dostání je spousta publikací s užitečnými informacemi. A kdyby nic z toho nepomohlo, nebojte se obrátit na odborníka. Anebo vyzkoušejte párový vibrátor – oblíbená pomůcka stimuluje ženu i muže současně, stupňuje pocit vzrušení a zesiluje orgasmus.

​2. Udělejte si hezkou chvilku

Je úplně normální, že se s přibývajícím věkem mění způsob, jakým chceme prožít milování. Člověk potřebuje více klidu i času. Respektive může déle trvat, než se vzrušíme a dosáhneme vyvrcholení. Vyhraďte si proto více času na mazlení, a především se postarejte o to, aby vás nikdo nerušil.

​3. Nešetřete s lubrikací

Jednou z častých potíží, se kterou se potýkají zejména ženy v menopauze, je vaginální suchost. Naštěstí existuje pomocník jménem lubrikační gel. Používejte ho v dostatečném množství – vyhnete se díky tomu nepříjemným až bolestivým pocitům. Jen si dejte pozor na složení – chystáte-li se použít např. silikonový přirážecí vibrátor, rozhodně nepoužívejte lubrikant na silikonové bázi, mohl by poškodit povrch pomůcky.

​4. Líbejte se

Udržování fyzické náklonnosti by mělo být standardem. Líbání je velmi intimní záležitost, ale není důvod si ji šetřit jen na milování. Pomůže vám udržet citové i fyzické pouto s partnerem, i když se zrovna nechystáte do postele.

​5. Nebojte se experimentovat

Žijeme jenom jednou a v posteli se má zkusit všechno. Tedy minimálně to, co je alespoň trochu příjemné. Takže až dostanete chuť na nevšední praktiku, svěřte se s vaším přáním partnerovi – s trochou štěstí ji bude chtít „prubnout“ také, v horším případě navrhne něco jiného.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  24. srpna 2021

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky