Chcete být in? Leopardi jsou stále v kurzu

Adam Valový
9. ledna 2015
2 minuty čtení

Velké kočky člověka od nepaměti přitahovaly, jejich síla a vytrvalost je obdivuhodná. Díky svému vzhledu jsou inspirací mnoha návrhářů, kteří s nimi neustále experimentují. Téměř každý rok se objevují na přehlídkových molech nové varianty leopardího vzoru.
Leopardi jsou krásné šelmy, nespoutané a divoké. Nošení jejich vzorů také do jisté míry signalizuje divokost nositelky. S tímto stylem je nutné mít se na pozoru. Velice snadno se totiž může stát, že sklouznete do laciného nevkusu. Pokud ho ale umíte nosit, podtrhne vaši ženskost a domi­nanci.

Při vybírání outfitu myslete na pravidlo: „Jeden a dost“. Jestli je vám vaše image milá, nenoste více jak jeden prvek s leopardem. I když se vám tento styl líbí, stejně máte trochu strach vzít ho na sebe? Nemusíte se přece hned hrnout do celé halenky či saka. Klidně můžete začít po­zvolna, například čelenkou do vlasů, botami nebo páskem a až se v tom budete cítit jistá, zkuste tře­ba kalhoty.

Ačkoliv by se to možná na první pohled nezdálo, leopardí vzor se výborně hodí pro běžné denní nošení. Znamenitě doladí jednoduché všední modely. Jako třešnička na dortu působí v kombinaci s černými kalhotami nebo s bílou košilí. Skvěle si rozumí také s červenou barvou, ale jen ve velmi malém detailu. Třeba v podobě rudé rtěnky nebo lodiček.

Pokud by vás lákal tento motiv na šatech, pohlídejte si ať nejsou příliš krátké a těsné. To by totiž ještě v závěsu s výrazným make-upem nepůsobilo moc seriózně. Lepší volbou jsou šaty o malinko delší, z lehkého materiálu, které obrys vaší postavy jen zlehka nastíní.

I když tento živočišný motiv není váš styl, zkusit se má všechno. Držte se výše popsaných pravidel, přestaňte být šedou myškou a nechte šelmu v sobě vy­niknout. Okolí vás začne vnímat v úplně novém rozměru.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Krása a móda,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky