Dale aneb oblečení na celý život

Adam Valový
14. listopadu 2014
3 minuty čtení

Také tak neradi nakupujete oblečení? Skříně plné málo nošených svršků a vás je stále vidět ve vašem oblíbeném, zašlou elegancí se vy

značujícím kabátě, který jediný splňuje vaše představy? Pak vlněná bunda Dale of Norway je oblečení právě pro vás. A co vlastně má Dale of Norway tak úžasného, že by měla vytěsnit váš oblíbený svrchník? Je to prosté. Dale se vyznačuje dokonalou funkčností. To znamená, že je vodě i větru odolná, i když na to díky svému pletenému vzhledu nevypadá. Po většinu roku stačí pod ní vzít jen tričko, a to platí i o věčných zmrzlících jako jsem já. Pokud už opravdu mrzne, přidejte ještě tenký svetr. A pokud hodně fouká, dopněte zip až ke krku a přes hlavu přehoďte kapuci. Dokonalý střih a systém utahovacích gumiček udělá své. Uvidíte, že vítr nebude mít šanci. To ale není jediná výhoda oblečení Dale of Norway. Bunda Dale je totiž opravdu hezká a elegantní. Hodí se jak ke kalhotám, tak ke krátké sportovní sukýnce, čímž to u mne vyhrála na celé čáře. Projmutí v pase ještě zvýrazňují bílé boční pruhy, takže i silnější dámy se v ní budou cítit jako baletky. K dobrému pocitu přispívá i to, že není třeba se obalovat vrstvami svetrů, aby nám bylo teplo. Svrchní vlněná část má samočisticí schopnost, takže není potřeba ji moc často prát. Pokud tak učiníte, pak je dobré ji po praní vyžehlit, aby vlna opět získala své vodoodpudivé vlastnosti. To, že je třeba ji prát na 30°C v pracím prostředku určeném na vlnu, snad netřeba zdůrazňovat. Pokud se rozhodnete koupit bundu Dale of Norway, připravte se na výdaj v hodnotě několika večeří v luxusní restauraci. Je to suma, kterou průměrný Čech za oblečení běžně nevydává. Myslím ale, že utratit pár tisíc za bundu, kterou pak nosíte po celý zbytek života, není tak velké plýtvání. A navíc – po celou tu dobu se v ní budete cítit skvěle.

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Krása a móda,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky