Airbrush tetování

Adam Valový
15. listopadu 2014
3 minuty čtení

Airbrush patří do kategorie tzv. dočasných tetování. Nejedná se však o tetování v pravém slova smyslu, ale o pouhý nástřik barvy na pokožku. Při aplikaci airbrushe tak nedochází k implantaci barviva pod kůži a nemusíte se tak bát bolesti při aplikaci.

Airbrush momentálně patří mezi nejoblíbenější formy dočasného tetování. Je tomu tak hlavně proto, že jeho aplikace je snadná a jsou téměř vyloučena veškerá zdravotní rizika. Na rozdíl od henny airbrush neobarví přímo kůži, ale vytvoří na jejím povrchu barevný film. Díky tomu je tetování airbrushem snadno smývatelné a vhodné na jednorázové použití.

Původ airbrush tetování

Airbrush vzešel z potřeby profesionálních maskérů filmových hvězd. Ti potřebovali vytvořit pro herce věrohodnější napodobeniny skutečných kérek, které by současně udržely stálý vzhled déle než desítky minut. Airbrush jejich podmínky splňoval dokonale a tak si po náročném dni unavení herci mohli dopřát sprchu a jít se vyspat, aniž by museli následující den podstoupit znovu náročné maskování.

Postupem času si airbrush tetování získalo popularitu i mimo filmovou branži. Dnes je tetování airbrushem žádaným doprovodným programem nejrůznějších společenských akcí, večírků, oslav či hudebních festivalů.

Stálost airbrushe

Airbrush motivy obvykle začnou mizet po dvou až třech dnech. Jejich stálost závisí na několika faktorech. Jedním z nich je umístění motivu. Nejkratší dobu zůstává motiv na místech, kde dochází k silnějšímu pocení, jako jsou dlaně, vnitřní strany loktů a kolen, krk a šlapky.

Dalším důležitým faktorem pro určení trvanlivosti airbrushe je typ kůže. Pokud máte velmi mastnou pokožku, ozdoba má tendence velmi rychle mizet.

Pro uchování motivu je možné udělat ještě něco navíc. Pokud kupříkladu eliminujete styk s vodou a mýdlem, prodloužíte životnost tetování aibrushem. Doporučuje se občas nanést na místo dětský pudr, což by mělo taktéž podpořit stálost ozdoby.

Pro koho je airbrush vhodný?

Airbrush tetování je vhodné díky absenci možných zdravotních komplikací, téměř pro všechny. Na rozdíl od henny, u barev používaných pro nástřik airbrushe, nehrozí žádné zdravotní riziko. Tyto speciální barvy jsou vyráběny podle přísných norem EU a neublíží tedy ani citlivé dětské pokožce. Airbrush se hodí pro nadšence tetování, kteří jsou současně odpůrci bolesti. Je oblíbeným party doplňkem a pro ty, kteří o tetování vážně uvažují, může jít o dobrý způsob, jak si zvolený motiv „vyzkoušet nanečisto“.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Krása a móda,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky