Bytový design

I okna s tím nejkrásnějším výhledem potřebují záclony

Zdají se vám být záclony přežitkem? Rozhodně nejsou. Na okno patří z mnoha důvodů. I když samy o sobě nemají žádné termoizolační vlastnosti, pokud necháme interiér bez záclon, působí na naši psychiku studeným dojmem. A tak budeme vytápět více než obvykle.

Okna bez záclon nás rovněž připravují o soukromí. Přes den není díky nim vidět dovnitř, po rozsvícení si pomůžeme závěsy či žaluziemi. I když bydlíme ve vyšším patře a v dohledu není žádný dům ani ulice, záclony i závěsy se hodí. Dnes nikdy nevíte, jaký „šmírovací dron“ se objeví právě u vašeho okna.

Dlouhé nebo krátké?

Pokud chcete dát interiéru luxusní vzhled, rozhodně preferujte dlouhé záclony. Pod okny bývá umístěno topení, ale záclony proudění tepla do místnosti téměř vůbec nebrání. Horší už je to se závěsy. Pokud dáváte záclonu do místnosti, kde využíváte prostor pod oknem, třeba je v tomto místě umístěn jídelní stůl, část kuchyňské linky, nebo pracovní stůl vašeho školáka, lepší budou krátké záclony.

Jiným řešením, které krátké záclony nahradí, jsou tzv. vitrážky. Hodí se tam, kde vám nejde ani tak o získání soukromí, ale spíše o designový efekt v interiéru. I když mnohdy vitrážky stačí i na zajištění soukromí.

Do ložnice patří vždy

Snad nejvíce si na soukromí potrpíme v ložnici. Té navíc sluší více romantický nádech. Proto právě do ní záclony patří vždy. Nestačí pouze žaluzie, ani závěs, i když zatemňovací. Patří sem krásné dlouhé záclony, které navodí atmosféru a zajistí intimní soukromí.

Nezapomeňte, že dokonalá ložnice má perfektně sladěný styl i design pokud jde o veškerý použitý bytový textil, včetně povlečení. Takže s okny „převlečte“ i peřiny. Vše musí ladit stylem, barvou, a nesmí se navzájem poprat ani s materiály. A uvědomte si, že záclony s kytičkami rozhodně nejsou to pravé do pokojíku pro kluka, kterému na posteli leží parádní fotbalové povlečení.

Další články

Efektivní vybavení pracovny: Tvorba produktivního pracovního prostředí

Jak správně vybrat závěs do okna: Praktické tipy a rady

Nepodceňujte roli bytového textilu!

Interiérové studio vám pomůže vytvořit snovou kuchyň na míru

Nové hotové záclony a závěsy rychle změní váš interiér k lepšímu

Další články

2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *