Jsou světla, která nevidíme. Na Netflix míří nejočekávanější válečný seriál roku!

Adam Valový
4. října 2023
4 minuty čtení

Věrní fanoušci knižní předlohy Anthonyho Doerra si konečně mohou odškrtnout den v kalendáři, na který dlouho čekali. Válečná minisérie Jsou světla, která nevidíme (All The Light We Cannot See), inspirovaná právě bestsellerem z pera Doerra, se chystá na svou premiéru na Netflixu a již nyní láká světovou diváckou veřejnost na palčivý příběh lásky, ztráty a naděje působivým trailerem.

Nový trailer k seriálu, který si můžete pustit níže, nám přináší dojemný pohled do světa Marie-Laure LeBlanc- mladé nevidomé Francouzky, a Wernera – německého vojáka. Tato upoutávka nás okouzlí nejen svým vizuálním zpracováním, ale také nás zasáhne hluboko do srdce emocemi, které z ní přímo stříkají.

Hlavní postavy Marie-Laure LeBlanc a Werner jsou brilantně ztvárněny duem Aria Mia Loberti a Louisem Hofmannem. Marie-Laure v mládí oslepne a její otec Daniel (Mark Ruffalo) pro ni vytvoří model Paříže, aby se mohla orientovat v ulicích. Jejich život se však drasticky změní v roce 1940, kdy do jejich města dorazí válka. Snaží se uprchnout a s sebou odnáší i vzácný diamant, jenž skrývá tajemství nesmrtelnosti. Do pátrání po tomto kameni se zapojí krutý gestapák, což donutí Marie-Laure a jejího otce uprchnout a skrýt se u strýce Etienna (Hugh Laurie) v Saint-Malo.

Werner, který se pohybuje na druhé straně barikády, je sirotek s mimořádnými technickými dovednostmi. Jeho schopnost opravovat rádia mu zajistí místo v internátní škole, kterávšak vyučuje nacistické hodnoty. Zde zažije nekonečnou krutost, a nakonec je poslán na frontu, aby sledoval nepřátelské signály. Jeho osud se nakonec spojí s Mariiným, a to právě v Saint-Malo, kde se oba ocitnou ve světě, který je zmítán válkou.

Režie čtyřdílné minisérie byla svěřena talentovanému režisérovi Shawnu Levymu, který je nadšeným fanouškem knižní předlohy od Anthonyho Doerra již od roku 2014. Shawn Levy slíbil věrným čtenářům i divákům: „Můj hlavní vzkaz fanouškům knihy, a tady křičím z plných plic, zní: Jsem stejný fanoušek jako vy! Mým cílem bylo učinit zadost tomuto nádhernému románu, který se mě hluboce dotkl.“

Hledání správného herce pro roli Wernera bylo pro produkci dlouhé a náročné. Než našli svou hvězdu, prošli tvůrci série stovky německých herců. Louis Hofmann se však ukázal jako výjimečný talent, který dokáže vyjádřit hloubku hrdinovy duše i v tak krutém a neúprosném prostředí.

Sama kniha a název Jsou světla, která nevidíme naznačují, že příběh se bude pohybovat mezi světlem a temnotou, nadějí a zlem, zlomenými srdci a láskou. Shawn Levy věří, že minisérie zachová tuto dualitu a přinese divákům nádherně komplexní příběh, i když nemá šťastný konec. Nakonec zdůrazňuje možnost přežití, přetrvávající nevinnost, naději a schopnost přeměny.

Jsou světla, která nevidíme se na Netflixu objeví 2. listopadu 2023 a téměř jistě se stane jedním z nejdojemnějších válečných seriálů roku. Nezapomeňte si tedy označit datum v kalendáři a připravte se na cestu do světa plného emocí, který nám tato adaptace přinese.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  4. října 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky