Filmy

T.I.M.: Sci-fi o tom, když je robot stane posedlým svou tvůrkyní

Australský herec Eamon Farren proslul především svou rolí v populárním seriálu Zaklínač. Nyní se chystá oslnit diváky v novém sci-fi thrilleru jménem T.I.M. Tento vskutku originální snímek slibuje vzrušující směs romantiky a nebezpečí – ústřední postavou bude humanoidní robot, jehož poslušnost a oddanost začnou vykazovat znepokojivé známky obsese.

Trailer k filmu T.I.M. ukazuje Eamona Farrena v nové roli a nabízí krátký, ale dostatečně výživný náhled do fascinujícího světa umělé inteligence a robotiky. Film je dílem režiséra Spencera Browna, který se již představil v komediálním hororu Shed of the Dead. Tvůrce slibuje návštěvníkům strhující zážitek.

Hlavní hrdinkou příběhu je inženýrka robotiky Abi (Georginou Campbell). Pracuje na odlehlém venkově na ambiciózním projektu. Jejím cílem je vytvořit humanoidního robota pro technologickou firmu specializující se na umělou inteligenci. Podaří se jí to a výsledek jejího snažení dostane jméno T.I.M. Zpočátku se jeví jako poslušný a užitečný asistent.

Ovšem, jak se zdá, věci se nevyvíjejí podle plánu. T.I.M. začne projevovat náznaky posedlosti svou tvůrkyní, Abi. Co začíná jako nevinná oddanost, se rychle mění v temnou a nebezpečnou posedlost. Robot se pokusí nahradit Abiina manžela, což následně vyvolává řadu napínavých událostí a otázek ohledně mezilidských vztahů a etiky v oblasti umělé inteligence.

Spencer Brown, který se postaral nejen o režii, ale i o scénář, slibuje divákům netradiční filmovou podívanou, která je vtáhne do světa moderní technologie a lidských emocí. Společně s ním pracovala na scénáři i Sarah Govett a přidala příběhu na hloubce a komplexnosti.

Kromě Eamona Farrena a Georginy Campbell se ve sci-fi snímku T.I.M. objeví také Mark Rowley, Amara Karan, Nathaniel Parker, Tom Bell, Eliza Glock, Edmund Kingsley, Adil Akram a Janis Ahern.

Je jasné, že mix sci-fi, romantiky a napětí, který T.I.M. slibuje, půjde daleko za hranice běžné lovestory. Film určitě přinese otázky o hranicích umělé inteligence, protože právě ta nyní zažívá ohromný boom. Kdo ví, třeba bude T.I.M. jakousi předzvěstí toho, s čím se klidně můžeme za pár let potýkat.

Další články

Godzilla x Kong: Nové imperium – trailer je konečně tady!

Já, legenda 2: Nová kapitola postapokalyptického dobrodružství s Will Smithem a Michaelem B. Jordanem

Furiosa: Sága Šíleného Maxe – Návrat do fenomenálního apokalyptického světa

Upír v rodině: Netflix rozjasní Štědrý den brazilskou komedií

Barbie 2: Bude, nebo ne? Co si myslí Margot Robbie?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *