Fallout se blíží. Co o seriálu od Amazon Prime víme?

Adam Valový
2. prosince 2023
3 minuty čtení

Konec světa se blíží, ovšem není důvod ke strachu. Nejde o žádný nový válečný konflikt či sněhovou nadílku v České republice. Naopak vás chceme potěšit horkými novinkami ohledně nadcházejícího seriálu Fallout, který čerpá inspiraci ze světa slavné videoherní série. Dosud se informace týkající se tohoto seriálu od Amazon Prime Video dávaly ven po troškách, ale nyní jich se díky Vanity Fair dostalo ven mnohem více.

Ústřední postavou seriálu bude Lucy (Elly Purnell), mladá ženou narozenou v protiatomovém krytu Vault-Tec. Kvůli krizi je však nucena opustit bezpečí svého úkrytu a vydat se do postapokalyptického světa zničeného jadernou válkou v roce 2077. Seriál se odehrává 219 let po katastrofě.

Další postavou je Maximus, panoš Bratrstva oceli v podání Aarona Motena. Na rozdíl od Lucy vyrostl na povrchu, ale ve společnosti Bratrstva oceli. Jeho postava přináší zajímavý pohled na tuto uzavřenou frakci, kde naivita soupeří s cynickým pudem sebezáchovy.

Nejzajímavější postavou je ovšem The Ghoul, znetvořený muž ztvárněný Waltonem Gogginsem. Před válkou nesl jméno Cooper Howard, žije přes dvě stě let a pamatuje si dobu před apokalypsou. Podle tvůrců je postava The Ghoul antagonistou s charakteristikou hodného, zlého a ošklivého v jedné osobě.

Jonathan Nolan, jeden z autorů seriálu, naznačuje, že příběh prozradí, jak vznikl ikonický Vault Boy, maskot společnosti Vault-Tec. Toto je poměrně zásadní věc, protože právě Vault Boy je nedílnou součástí identity herní série již od samotného počátku v roce 1997.

Seriál se nesnaží pouze adaptovat existující videohry, ale prezentuje originální příběh, který je plně kanonický v rámci post-apokalyptického světa. Můžeme tedy očekávat pohled na apokalypsu plný vážných témat a černého humoru, což je pro sérii Fallout tak charakteristické. Tým tvůrců včetně Todda Howarda zdůrazňuje, že žádná postava není automaticky hrdinou či záporákem.

Fotografie z seriálu ukazují známé prvky z univerza Falloutu, ale v kontextu nového příběhu a prostředí Los Angeles. Očekáváme Power Armory, létající pevnost Bratrstva oceli, Vertibirdy a město nazvané Philly, které bylo vybudováno na původním šrotišti. Tato kombinace dobře známých prvků a nového příběhu slibuje radost jak nováčkům, tak i dlouholetým fanouškům série.

Seriál Fallout na Amazon Prime Video se pustila do náročného úkolu, ale zatím vše nasvědčuje tomu, že výlet do světa, který tak milujeme a důvěrně známe, bude stát za to.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  10. dubna 2024

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky