Mila Kunis jako feťačka na heroinu: Ve filmu Čtyři dobré dny totálně exceluje
Netflix nedávno představil dramatický snímek Čtyři dobré dny (Four Good Days) z roku 2020, který okamžitě zaujal diváky po celém světě. Film byl natočen podle skutečného příběhu a září v něm dvě vynikající herečky – Mila Kunis a Glenn Close. Dojemná příběhová linie diváka přesouvá do světa závislosti na drogách, nenechá jedno oko suché.
Hlavní hrdinkou příběhu je jednatřicetiletá Molly, kterou znamenitě ztvárnila Mila Kunis. Molly zoufale hledá pomoc u své matky Deb (Glenn Close), která už dávno ztratila naději na záchranu své dcery. Molly má za sebou deset let boje se závislostí, která ji zcela zničila. Na začátku je Deb odměřená a rezignovaná, ale brzy se rozhodne dát své dceři ještě jednu šanci. Věří, že se tentokrát Molly podaří porazit svou závislost na heroinu a najít zpět k normálnímu životu. Během Mollyina detoxikačního procesu se obě ženy snaží obnovit lásku a důvěru, která je kdysi spojovala.
Film Čtyři dobré dny byl natočen podle skutečného příběhu, který napsal novinář, spisovatel a držitel Pulitzerovy ceny Eli Saslow. Skutečnou inspirací pro Molly byla Amanda Wendler, která se dnes věnuje pomoci závislým a jejich rodinám. Její matka Libby Alexander posloužila jako vzor pro postavu Deb.
Jednou z největších hvězd filmu je bezesporu Mila Kunis, která se konečně dočkala role, jež jí umožnila ukázat svůj herecký talent. Svou postavu ztvárnila tak přesvědčivě, že je těžké uvěřit, že jde o tu samou krásnou herečku a modelku, kterou známe z jiných filmů. S obrovskými kruhy pod očima, ohavnými zuby, odrostlými zacuchanými vlasy a silně nezdravou pletí vypadá Mila Kunis naprosto zbídačeně. Její výkon byl oceněn diváky i kritiky.
Na ČSFD získal film solidní hodnocení 69 % a mnozí diváci si vychvalují výkon Mily Kunis. Jedna z divaček uvedla: „Velmi povedený film, kterému skvěle excelovala Mila Kunis. Škoda, že nezískala alespoň jednu nominaci, protože tahle role jí byla ušitá na tělo a věřila jsem jí naprosto všechno.“
Čtyři dobré dny je silným psychologickým dramatem, který může zaujmout diváky, kteří mají zájem o témata závislosti. Film by si neměli nechat jít ani ti, kteří sledují populární seriál Netflixu Zabiják bolesti (Painkiller), neboť se oba díly zabývají tématem opiátové krize, která je v USA palčivým problémem. Jeden z recenzentů to komentuje slovy: „Předepsat Oxy náctileté holčině, navíc ve vysokých dávkách, je naprostým selháním systému, který vede k závislosti na opiátech, a heroin je následným logickým vyústěním.“
I přes vynikající herecké výkony se někteří diváci shodují na tom, že film mohl mít trochu delší stopáž, aby se závěr nezdál tak uspěchaný. Nicméně jde i tak o emocionálně nabitý film, který si udržuje důležité prvky původního příběhu a přenáší je do prostředí Jižní Kalifornie.