Vzpomínka v mlze: Nové kriminální drama na Netflixu ukazuje, kam až může člověka zavést závislost na alkoholu

Adam Valový
3. listopadu 2023
3 minuty čtení

Na Netflixu bude brzy k vidění nové fascinující polské kriminální drama, které nám názorně předvede, kam až může člověka zavést závislost na alkoholu. Vzpomínka v mlze (Feedback) je adaptací knižní předlohy od Jakuba Żulczyka a zároveň jeho nejprovokativnější dílo.

Když Jakub Żulczyk v roce 2019 vydal svou knihu Black Sun, šokoval čtenáře obsahem. Populární polský zpěvák Krzysztof Zalewski dokonce přiznal, že musel knihu třikrát za sebou vyhodit do koše, než ji konečně dočetl. Ale autor toho nenechal a o dva roky později představil svou nejnovější knihu s názvem Informacja zwrotna (Zpětná vazba), která vyvolala ještě více kontroverze.

V tomto románu se Żulczyk rozhodl odhalit duši muže, který kvůli své závislosti na alkoholu dopadl až na samotné dno. Příběh sleduje Marcin Kaniu, který se snaží zachránit svého uneseného syna. I když jeho motivace potenciálně budí soucit, jeho myšlenky a činy čtenáře spíše šokují a ničí jakoukoliv empatii již v zárodku. Žulczyk se zaobírá temnými a šokujícími aspekty Marcinovy mysli, a to je právě to, co dává románu jeho sílu.

Hlavní postava Marcin Kania je bývalý rockový hudebník v podání vynikajícího Arkadiusze Jakubika. Je to muž, jehož závislost na alkoholu zničila nejen jeho rodinu, ale také pošramotila jeho paměť. Když se vydává na cestu za svým uneseným synem, ponoří se do nejtemnějších zákoutí lidské psychiky a podsvětí Varšavy.

Už z traileru k seriálu je patrné, že se nelze spoléhat na Marcinovy vzpomínky, protože alkohol zakalil jeho mysl a realita se střetává s halucinacemi. Kromě toho mu nejsou cizí ani další drogy. Diváci, kteří nečetli knižní předlohu, budou mít během sledování mnoho otázek a pochybností ohledně skutečné zápletky – a zda byl syn opravdu obětí únosu.

Vzpomínka v mlze je v každém případě prvotřídní dílo Jakuba Żulczyka a potvrzuje jeho schopnost otevřít okno do temných duší lidí zasažených závislostí. Cesta alkoholického otce ke spáse syna bude je plná nečekaných zvratů a morálních dilemat. Kriminální drama Vzpomínka v mlze bude dostupné na Netflixu od 15. listopadu a nabídne divákům nejen vzrušující zápletku, ale také pohled do nitra člověka zlomeného alkoholem.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  4. listopadu 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky