Cestování

Přemýšlíte, kam za zimními radovánkami? Zvolte letos Francii

S příchodem prvních sněhových vloček se hlavně příznivci lyžování a snowboardingu těší, až vyrazí na hory. Bohužel, v našich končinách sněhová pokrývka prozatím stagnuje, a tak tamní horská střediska ještě nedokážou nabídnout optimální podmínky pro lyžování. Jestliže si však už chcete konečně aktivně odpočinout, vyrazte za hranice naší republiky, a to například do Francie.

V posledních letech je lyžování ve Francii stále oblíbenější. Důvodů je hned několik, například nabízí největší variabilitu středisek na světě. V následujících řádcích vám představíme nejnavštěvovanější střediska, která rozhodně stojí za návštěvu.

Tignes se pyšní rozmanitostí sjezdovek

Inovativní lyžařské středisko Tignes nabízí sportovcům trochu jiný pohled na vysokohorské život. Svým vybavením perfektně uspokojí i náročné sportovce, kteří vyžadují jak sjezdovky, tak i ubytování na vysoké úrovni. Oproti ostatním areálům se Tignes liší tím, že je zasněžený po celý rok, neboť se právě zde nachází proslulý ledovec Grande Motte.

Chamonix pro milovníky alpinismu

Chamonix je autentická destinace rozprostírající se v samotném srdci francouzských Alp. Spojuje tradici s moderností. Jižní strana lyžařského areálu Chamonix je ohraničena nejvyšším vrcholem západní Evropy, kterým není žádný jiný vrchol než Mont Blanc. Pokud vyrazíte do střediska Chamonix, můžete se těšit na kvalitní ubytování, pestrou francouzskou kuchyni, ale také kosmopolitní atmosféru.

Serre Chevalier slibuje 300 slunečních dní v roce

Protáhlý hřeben Serre Chevalier je jedním z nejjižněji položených středisek ve Francii. Poskytuje lyžařům perfektně upravené sjezdovky a slunečné počasí. Středisko si v posledních letech prošlo náročnou rekonstrukcí, a tak se o moderní vybavení bát rozhodně nemusíte.

Les Menuires se 160 kilometry sjezdovek

Závěrem ještě doporučujeme lyžařský areál Les Menuires rozprostírající se ve střední části údolí Vallée de Belleville. Tamní dominantou je bezpochyby vrchol Pointe de la Masse. Středisko láká nejen milovníky kvalitního lyžování, ale také běžkování, neboť je protkané 28 kilometry běžkařských tratí.

Další články

Nejlepší dovolená v Karibiku: Tipy na TOP destinace a nejhezčí ostrovy

Nezapomenutelné pařížské skvosty: Průvodce nejkrásnějšími místy města světel

Kam v únoru za teplem? Tipy na 15 nejteplejších evropských destinací

Proč a kam cestovat v únoru po Evropě? Tipy nejen na prodloužený víkend

Kam v únoru po Evropě? 16 míst, která musíte navštívit

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *