Krása a móda

Při výběru plavek jděte naproti svému typu postavy

Plavky jsou neodmyslitelnou součástí léta, zvláště v parných dnech. Je to však oblečení, které především v ženách, vyvolává největší pochybnosti o své postavě. Nekažte si léto zbytečně přehnanou sebekritičností. Stačí si vybrat plavky, které odpovídají vaší postavě. Celkový vzhled výborně dotvoří zajímavé šátky, ze kterých si snadno uvážete sukni, elegantní klobouk i sluneční brýle. Nepřemýšlejte tolik o problematických partiích, soustřeďte se na ženskost a originalitu. Po přečtení tohoto článku budete vědět, jak vybrat plavky podle typu postavy.

V souvislosti s plavkovými střihy můžeme typy ženských postav rozdělit do pěti kategorií.

Otočený trojúhelník – ramena širší než boky a vosí pas

V tomto případě je žádoucí odvést pozornost od nesouměrně působících ramen. Chce to perfektně padnoucí jednobarevný vrchní díl a zajímavě vzorovaný, klidně i výrazně barevný, spodní díl plavek. Tvarově vám budou slušet všechny typy kalhotek a nemusíte mít obavy ani z různých zajímavostí ve smyslu řasení, volánků, třásní nebo vzhledu dva v jednom. Velmi pěkně na tomto typu postavy vyniknou jednodílné, na bocích vykrojené plavky se špagetovými ramínky či na zavazování za krkem.

Trojúhelník – užší ramena a široké boky

Trojúhelníková postava potřebuje skrýt nedostatky ve spodní části těla. Doporučujeme jednobarevný jednoduchý spodní díl plavek a výraznější zajímavě vzorovaný vršek, který bude alespoň nějakým prvkem ladit se spodním dílem. U vrchního dílu plavek hezky vyniknou širší, ne však vyloženě široká, ramínka nebo zavazování. Vyzkoušejte také áčkové plavkové šaty. Jsou pohodlné, velmi hezky tvarují a zakryjí problematické partie.

Vybrat plavky tak, aby padly, není jednoduché. Řiďte se především typem postavy!

Jablko – široký hrudník, neodhadnutelný pas a plnější bříško

Pokud nemáte kila navíc a postava se vám do jablka pouze opticky rýsuje, tvar protáhnou jednodílné hodně vykrojené monokiny. Tento střih rozbíjí široce působící vrchní část těla a zvýrazní hezké nohy. Nějaké to kilo v téhle postavě mistrně schovají tankiny se svým delším, volnějším vrchním dílem, samozřejmě s pěkně tvarovanou „plavkovou podprsenkou“. Při opalování jej můžete pohodlně vyhrnout, aby působily jako klasické bikiny. Plavky skvěle doplní a na tomto typu postavy krásně vyniknou, rovné plážové tuniky.

Přesýpací hodiny – stejně široká ramena i boky spolu s úzkým pasem

Dokonale ženská postava s plným výstřihem a pěkným zadečkem. V podstatě jim sluší vše. Jen je třeba dávat si pozor na dobře sedící vrchní díl, aby byl správnou oporou ňadrům a dělal jim hezký tvar. Hezky tuto postavu prodají jednodílné plavky s nápaditým vzorem s tmavými jednobarevnými pruhy na bocích, které zdůrazňují ženské křivky.

Atlet – rovná, svalnatá až chlapecká postava

Tento typ postavy vyžaduje velkou podporu ženskosti, ale musí se nechat vyniknout osobitý charakter. Obléknout by si měla bokové kalhotky se zavazováním nebo zajímavě propracované jednodílné plavky, které odhalí vypracovanou postavu, ale zachovávají si eleganci. U horního dílu dvoudílných plavek žádný strach z vyztužených košíčků, různých aplikací, barev i materiálových kombinací. Zajímavý model vytvoří kombinace plavek s košilovými šaty. Využijte toho, že se atletickou postavou si můžete dovolit vše a vystupte z komfortní zóny praktických funkčních plavek na sport.

Jen plavky však nestačí. Všechny typy postav by neměly zapomínat na kompletní plážový dojem. Plavky tak můžete sladit s žabkami, dlouhými volnými šaty, tunikami, šátky i letními sukněmi. Všechny tyto doplňky podpoří vaše sebevědomí a udělají vás krásnou i s vašimi nedostatky.

Štítky

Další články

Významné vůně vzpomínek a emocí

Jak docílit zdravých a krásných vlasů

Nejžhavější doplňky letošního léta

Jak se obléknout na různé typy plesů?

Detoxikace organizmu pomocí jílové koupele

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *