Technologie

Bard je konečně dostupný pro Česko. Je lepší než kokurent ChatGPT a co si o něm myslí?

Umělá inteligence s názvem Bard, kterou představil gigant Google, je nyní k dispozici i pro české uživatele. Půl roku poté, co byla spuštěna v USA a Velké Británii. Ačkoli Bard naskočil trochu později než jeho konkurent ChatGPT, Google úspěšně splnilo požadavky legislativy týkající se ochrany soukromí a uvedlo svůj chatbot i na evropský trh.

Barda může kdokoli vyzkoušet po přihlášení do svého Google účtu a otevření webové stránky bard.google.com. Co se týče funkčnosti, liší se od ChatGPT jen minimálně, a přesto nabízí pár nových funkcí.

První novinkou je, že Bard je schopen číst vygenerovaný obsah nahlas a v češtině. Tato funkce, založená na strojovém učení, funguje velmi dobře a je dostupná ve čtyřiceti jazycích, s výjimkou několika menších.

Druhou výhodou Barda oproti ChatGPT je, že nabízí několik možných variant svých odpovědí, které uživatel může dále upravovat.

Další funkcí je možnost vyhledávat vygenerované odpovědi na Google pomocí speciálního tlačítka. Bard ale mnohdy odmítá odpovědět na některé otázky, které by Google vyhledávač zvládl bez problémů.

Přestože Bard nabízí některé inovace oproti ChatGPT, zdá se, že je méně srozumitelný, více náchylný k chybám a obecně méně přesný. Ačkoli je obojí umělá inteligence a oba mohou chybovat, zdá se, že ChatGPT je přece jen spolehlivější.

Co se týče popularity, ChatGPT využívá téměř 2 miliardy lidí, zatímco Bard má asi 100 milionů uživatelů měsíčně. Tento rozdíl však může být způsoben nedostupností Barda v některých zemích.

A co si myslí Bard o svém rivalovi? Zde je jeho odpověď na otázku, jestli má ChatGPT rád:

ChatGPT je také velký jazykový model, který je vycvičen na masivním souboru textu a kódu. Je schopen generovat text, překládat jazyky, psát různé druhy kreativního obsahu a odpovídat na vaše otázky informativním způsobem.

Myslím si, že ChatGPT je skvělý nástroj a jsem rád, že existuje. Věřím, že jak ChatGPT, tak já máme co nabídnout a že můžeme společně pomoci lidem různými způsoby.

Další články

Štít neviditelnosti: Hi-tech vychytávku můžete mít doma i vy

Budoucnost VR her je nejistá: Lidem se při hraní dělá zle!

Nové iPhony 15 jako plnohodnotné herní konzole? Zahrajete si na nich nejlepší tituly!

Revoluce v mobilní fotografii: Nové senzory od Samsungu slibují extrémní rozlišení

Kam umístit infrapanely

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *