Finance

Rychlé půjčky válcují kreditní karty

Dostali jste se do situace, kdy potřebujete narychlo půjčit peníze? Peníze, které máte na cestě, ale vy určitou částku z jakéhokoliv důvodu potřebujete dříve? Možná právě pro vás je vhodný produkt rychlá půjčka.

Institucí, od kterých si v současné době můžete půjčit peníze, je celá řada. Rozhodně se ale nevyplácí vybírat je s horkou hlavou a kývnout na první nabídku, jež vám přijde pod ruku. Půjčka totiž není ničím jiným než nákupem peněz a ten je na místě náležitě zvážit. Cena i za nízkou půjčku se totiž může vyšplhat do závratných výšin a uvést vás do dluhové pasti!

Zvažte pro a proti

Při výběru každé půjčky proto zvažte všechna pro a proti. Nemějte před sebou jen cílovou částku a vše, co si za ni budete moci pořídit. Ze všeho nejdříve si dobře spočítejte, na kolik vás půjčka vyjde. Tedy o kolik ji tzv. přeplatíte a jak dlouhou dobu budete mít na její splácení. A především, jestli ji vůbec zvládnete bez problémů splatit.

Hleďte na RPSN

Z výše uvedených důvodů proto nehleďte jen na výši úrokové sazby. Vás by v první řadě měla zajímat roční procentní sazba nákladů ( RPSN), která spolu s úroky zahrnuje všechny poplatky, jež jsou s půjčkou spojeny. Na mysli máme především půjčku dlouhodobou, na jejíž splacení můžete mít několik let.

Rychlá půjčka

Jiným produktem a pro jiné účely pak je určena již zmíněná rychlá půjčka, již má ve svém portfoliu například společnost Cool Credit a která de facto primárně slouží k uhrazení okamžitých pohledávek. Tedy v případě, kdy si jste jisti, že vámi vypůjčenou částku budete schopni v dohledné době splatit.

Lepší než kreditní karta

Rychlé půjčky tedy v žádném případě nejsou půjčky dlouhodobé. Při dlouhodobém splácení je jejich úrok velmi nevýhodný. Proto si předem rozmyslete, jestli na ni jste vhodným kandidátem. Pokud ovšem v horizontu několika dní očekáváte výplatu a zároveň okamžitě musíte uhradit nějakou pohledávku, mohl by vám tento produkt pomoci. V současné době přibývá lidí, kteří mu každopádně dávají přednost před kreditními kartami.

Půjčku uzavřete online

Získání rychlé půjčky je snadné a bez problémů to zvládnete v pohodlí svého domova. Otevřete stránky společnosti Cool Credit a kliknete na odkaz Chci půjčku. Ještě před tím máte možnost si otestovat, na jak velkou částku dosáhnete. Do online formuláře jednoduše zadáte částku, o niž máte zájem, a počet dní, které budete potřebovat na její splacení.

Žádné nepříjemné pohovory

Ve spodní části formuláře ihned uvidíte, na kolik vás půjčka vyjde, jak vysoká bude vaše splátka i datum, do kterého musí být vámi vypůjčená částka uhrazena. V každém případě budete ušetřeni nepříjemných pohovorů s bankovními poradci o počtu nezaopatřených dětí ve vaší domácnosti a výši vašich pravidelných záloh na elektřinu.

Komunikovat s vámi bude jen počítač

Vaši bonitu, tedy schopnost splácet, totiž posuzuje počítač, a to jen na základě vaší platební morálky. Proto vám Cool Credit napoprvé nepůjčí více než 8000 Kč. Až po prvním úspěšném splacení půjčky si budete moci vypůjčit o 2 000 Kč víc. Chytré, že? Nejdůležitější část rozhodování ale je víceméně na vás. Vy sami musíte kritickým okem zhodnotit, jestli na splacení půjčky v daném termínu budete mít. Pokud ano, tak směle do toho!

Další články

Netflix plánuje další zdražování: Co to znamená pro české uživatele?

Investice do dluhopisů Uniprospe: Jaké jsou výnosy?

I při vysokých cenách energií je dnes možné ušetřit

Pravidelné investování je šikovným způsobem, jak ochránit své finance před nenasytnou inflací

Férové nebankovní půjčky, které vás nezruinují

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *