Rychlé půjčky válcují kreditní karty

Lenka Němcová
18. října 2018
4 minuty čtení

Dostali jste se do situace, kdy potřebujete narychlo půjčit peníze? Peníze, které máte na cestě, ale vy určitou částku z jakéhokoliv důvodu potřebujete dříve? Možná právě pro vás je vhodný produkt rychlá půjčka.

Institucí, od kterých si v současné době můžete půjčit peníze, je celá řada. Rozhodně se ale nevyplácí vybírat je s horkou hlavou a kývnout na první nabídku, jež vám přijde pod ruku. Půjčka totiž není ničím jiným než nákupem peněz a ten je na místě náležitě zvážit. Cena i za nízkou půjčku se totiž může vyšplhat do závratných výšin a uvést vás do dluhové pasti!

Zvažte pro a proti

Při výběru každé půjčky proto zvažte všechna pro a proti. Nemějte před sebou jen cílovou částku a vše, co si za ni budete moci pořídit. Ze všeho nejdříve si dobře spočítejte, na kolik vás půjčka vyjde. Tedy o kolik ji tzv. přeplatíte a jak dlouhou dobu budete mít na její splácení. A především, jestli ji vůbec zvládnete bez problémů splatit.

Hleďte na RPSN

Z výše uvedených důvodů proto nehleďte jen na výši úrokové sazby. Vás by v první řadě měla zajímat roční procentní sazba nákladů ( RPSN), která spolu s úroky zahrnuje všechny poplatky, jež jsou s půjčkou spojeny. Na mysli máme především půjčku dlouhodobou, na jejíž splacení můžete mít několik let.

Rychlá půjčka

Jiným produktem a pro jiné účely pak je určena již zmíněná rychlá půjčka, již má ve svém portfoliu například společnost Cool Credit a která de facto primárně slouží k uhrazení okamžitých pohledávek. Tedy v případě, kdy si jste jisti, že vámi vypůjčenou částku budete schopni v dohledné době splatit.

Lepší než kreditní karta

Rychlé půjčky tedy v žádném případě nejsou půjčky dlouhodobé. Při dlouhodobém splácení je jejich úrok velmi nevýhodný. Proto si předem rozmyslete, jestli na ni jste vhodným kandidátem. Pokud ovšem v horizontu několika dní očekáváte výplatu a zároveň okamžitě musíte uhradit nějakou pohledávku, mohl by vám tento produkt pomoci. V současné době přibývá lidí, kteří mu každopádně dávají přednost před kreditními kartami.

Půjčku uzavřete online

Získání rychlé půjčky je snadné a bez problémů to zvládnete v pohodlí svého domova. Otevřete stránky společnosti Cool Credit a kliknete na odkaz Chci půjčku. Ještě před tím máte možnost si otestovat, na jak velkou částku dosáhnete. Do online formuláře jednoduše zadáte částku, o niž máte zájem, a počet dní, které budete potřebovat na její splacení.

Žádné nepříjemné pohovory

Ve spodní části formuláře ihned uvidíte, na kolik vás půjčka vyjde, jak vysoká bude vaše splátka i datum, do kterého musí být vámi vypůjčená částka uhrazena. V každém případě budete ušetřeni nepříjemných pohovorů s bankovními poradci o počtu nezaopatřených dětí ve vaší domácnosti a výši vašich pravidelných záloh na elektřinu.

Komunikovat s vámi bude jen počítač

Vaši bonitu, tedy schopnost splácet, totiž posuzuje počítač, a to jen na základě vaší platební morálky. Proto vám Cool Credit napoprvé nepůjčí více než 8000 Kč. Až po prvním úspěšném splacení půjčky si budete moci vypůjčit o 2 000 Kč víc. Chytré, že? Nejdůležitější část rozhodování ale je víceméně na vás. Vy sami musíte kritickým okem zhodnotit, jestli na splacení půjčky v daném termínu budete mít. Pokud ano, tak směle do toho!

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky