Vybíráte první selfie tyč? Podívejte se, na co nesmíte zapomenout

Lenka Němcová
7. října 2018
2 minuty čtení

Pokud se v následujících týdnech chystáte na dovolenou v horách, odkud si chcete odnést vskutku panoramatické snímky, přibalte si do cestovní tašky ještě selfie tyč. Právě s danou pomůckou zachytíte ojedinělé fotky vás samotných, na nichž se v pozadí budou vyjímat majestátní hory.

Obrovskou výhodou je, že selfie tyč teleskopicky natáhnete, a to klidně až na jeden metr, a tím pádem se zvětší prostor, jenž dokáže kamera smartphonu zachytit. Bez problémů tak vyfotíte třeba i partu lidí.

Podle čeho selfie tyč vybírat?

Pravděpodobně ani netušíte, že co selfie tyč, to jiné parametry, které by vás měly zajímat ještě před nákupem. V první řadě si zjistěte, zda je mobilní příslušenství kompatibilní s vaším smartphonem. Jestliže máte iPhone anebo vlajkovou loď od Samsungu, máte jistotu, že s těmito modely jsou kompatibilní takřka všechny selfie tyče nabízené na trhu. U značek jako Huawei, Sony, HTC a Xiaomi je výběr zúžený.

Způsoby připojení a spárování

Dále byste se měli zajímat o připojení a způsoby spárování s mobilním telefonem. V současné době existuje připojení kabelem anebo skrze bezdrátovou technologii Bluetooth.

Záleží pouze na vás, která z nabízených možností vám vyhovuje. Především u Bluetooth varianty však dbejte na už zmíněnou kompatibilitu.

Konstrukce a rukojeť selfie tyče

V neposlední řadě doporučujeme nepodcenit kvalitu konstrukce a rukojeti. Pokud byste sáhli po levné selfie tyči z nekvalitních materiálů, mohlo by se stát, že se vám začne přístroj během focení hýbat, a tím pádem by byla výsledná fotografie rozmazaná, což asi není váš cíl.

Stejně tak se zajímejte o uchycení smartphonu. Jestliže se totiž budete fotit na nějakých extrémních místech v horách, mohlo by se stát, že by vám telefon z držáku vypadl a už byste ho nezachránili.

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky