Snubní prstýnky

Adam Valový
19. listopadu 2014
3 minuty čtení

DŮLEŽITÝ KROK

Svatba je velice důležitým krokem v partnerském vztahu. Je to stvrzení velké lásky a její přiznání celému světu. S

nubní prsteny se stanou symbolem tohoto stvrzení a budou manžele doprovázet celým životem. Proto by měly být velmi kvalitní, aby vydržely mnoho desítek let, bez velkých změn. Je to symbol, který na první pohled odlišuje ženaté muže a vdané ženy, od těch svobodných.

Tento zvyk má opravdu dlouholetou tradici. Počátky vyměňování snubních prstenů se datují již do starověkého Egypta. V 9. století vyhlásil papež Mikuláš I., že se snubní prstýnky stávají povinnou součástí svatebního obřadu. Nejdříve dával prsten pouze muž ženě, později si začali vyměňovat prstýnky oba partneři.

ŠIKOVNÉ RUCE ZLATNÍKOVI

Protože nároky, kladené na prsteny, jsou velmi vysoké, musí být vyrobeny opravdu kvalitně. Musí přece vydržet 50 i více let stálého nošení. Jsou-li opravdu kvalitní, mohou se pak dědit po generace. Pokud chcete opravdovou kvalitu a prsten, který vás přežije, není nad to spolehnout se na ruční výrobu. Strojová výroba není nikdy tak pečlivá jako ruční, jelikož se nevěnuje každému kousku zvlášť, a tudíž se nemůže postarat i o ty nejjemnější detaily. Ruční výrobou můžete získat jedinečný kousek, který nikdo jiný nemá.

V mé nabídce najdete různé typy prstenů, které běžně vyrábím. Jsem však schopný vyrobit prstýnky přesně podle vašeho požadavku. Nenajdete zde nekonečný výběr, ale spíše inspiraci, které se můžete držet. Můžete si vymyslet i svůj vlastní návrh. Vždy kladu důraz na požadavky zákazníka. Můžete si zvolit, zda mají být prstýnky vyrobeny ze zlata bílého, žlutého, červeného, či v kombinaci těchto kovů. Prstýnky je možné doplnit o různé rytiny a vsadit do nich zirkony, diamanty nebo jiný kámen. Vaší fantazii a přáním se meze nekladou. Navrhování a výroba šperků jsou mou vášní a tuto vášeň se snažím přenést i do mých výrobků. Vaše snubní prsteny se tak mohou stát opravdu jedinečnými.

Krása a cennost snubních prstenů není tím nejdůležitějším, důležitá je jejich symbolika. Je však pravdou, že čím více budou prsteny splňovat vaše představy, tím více k nim přilnete. Snubní prstýnky nejsou pouze příležitostný šperk, ale i takový, který vás bude provázet celým životem. Někdo touží pouze po nenápadném kroužku, někdo chce svůj svazek dát najevo celému světu prostřednictvím opravdu cenného kousku. Vybírejte snubní prsteny jako symbol lásky, věrnosti a důvěry nejen očima, ale také srdcem.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Krása a móda,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky