Filmy

Furiosa: Sága Šíleného Maxe – Návrat do fenomenálního apokalyptického světa

Netrpělivě (a velmi dlouho) očekávané páté pokračování ikonické série Mad Max se blíží – a fanoušci jsou nadšení. Furiosa: Sága Šíleného Maxe, alespoň dle prvního oficiálního traileru, slibuje opětovné setkání s hrozivým postapokalyptickým světem, který vytvořil režisér George Miller. Jistě ho motivoval úspěch posledního dílu z roku 2015 – Šílený Max: Zběsilá cesta, který nejenže získal šest Oscarů, ale také se stal komerčním trhákem a celosvětově vydělal 380 milionů.

I přes svůj pokročilý věk se George Miller (78) rozhodl znovu zasednout do režisérské židle a vydat se na novou dobrodružnou cestu. Jeho vášeň pro tvorbu a chuť k natáčení určitě podpořila úspěch předchozího dílu. A fanoušci si mají důvody myslet, že Furiosa: Sága Šíleného Maxe bude následovat stejnou cestou.

Premiéra filmu je naplánována na 23. května 2024 a můžeme se těšit na odhalení minulosti postavy Furiosy, kterou tentokrát ztvární talentovaná herečka Anya Taylor-Joy. Filmový ansámbl je posílen o další hvězdná jména, včetně charismatického Chrisa Hemswortha, Toma Burka a Daniela Webbera. Nathan Jones se vrátí v roli Rictuse Erectuse a Angus Sampson jako Organic Mechanic.

První trailer nezklamal, nabízí pohled na akcí nabité a vskutku velkolepé vyprávění, s hlavní roli s mladou Furiosou, se snaží najít domov. Usilovně se snaží ochránit život nevinného dítěte, ale cestu ji zkříží zlověstný Chrise Hemsworth v roli padoucha Dementuse.

Z traileru je zřejmé, že se znovu ponoříme do krutého světa, kde jdou každodenním chlebem násilí a boj o přežití. Příběh se odehrává 45 let po pádu civilizace a hlavním motivem mladé Furiosy je návrat domů – doslova za každou cenu. Anya Taylor-Joy okouzluje diváky svým charismatem, které již prokázala ve filmech jako Rozpolcený, Seveřan nebo Menu a také v úspěšném seriálu Dámský gambit.

Chris Hemsworth v roli padoucha Dementuse představuje tajemnou hrozbu a jeho boj s Furiosou bude jistě naprosto strhující. Z traileru lze vyčíst i návrat mladšího Immortan Joe, jehož osud stále visí na vlásku dýchacího přístroje.

George Miller známý svou kreativitou a nekompromisním přístupem k filmařskému řemeslu nám doručí nejenom staré známé postavy a krajiny, ale i nové, nečekané zvraty. Očekávat jen jakousi replikaci již osvědčených postupů by bylo podceňováním jeho tvůrčího génia.

Další články

Godzilla x Kong: Nové imperium – trailer je konečně tady!

Já, legenda 2: Nová kapitola postapokalyptického dobrodružství s Will Smithem a Michaelem B. Jordanem

T.I.M.: Sci-fi o tom, když je robot stane posedlým svou tvůrkyní

Upír v rodině: Netflix rozjasní Štědrý den brazilskou komedií

Barbie 2: Bude, nebo ne? Co si myslí Margot Robbie?

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *