Jídlo a pochoutky

Tipy na skvělé letní alko koktejly

K vyhřátému létu nepatří jen moře, opalování a polehávání na pláži, ale také osvěžující koktejly, které nám za všech okolností přivodí skvělou náladu. A přestože jsou zatím letní měsíce v nedohlednu, rozhodli jsme se pro vás sestavit žebříček pěti nejoblíbenějších letních míchaných nápojů, které vás během třeskutých mrazů dozajista rozpálí. Nebojte, Molotovův koktejl mezi nimi nenajdete.

Margarita

Margaritu proslavil legendární seriál Přátelé, ovšem v Mexiku, země ze které nápoj pochází, byla populární snad odjakživa. Koktejl s jemně žlutým nádechem se se skládá z tequily, pomerančového likéru (cointreau), limetkové či pomerančové šťávy a soli. Nezapomeňte si ji namíchat 22. února, kdy Mexičané slaví Mezinárodní den margarity.

Sangria

Španělský koktejl Sangria se pomalu, ale jistě, stává nedílnou součástí českých grilovaček. Původně se míchal z červeného vína, brandy a kousků melounu, broskve nebo citrusu. Přidáte-li do sangrie kousky jablka, jahod nebo ananasu, rozhodně tím nic nezkazíte.

Long Island Iced Tea

Koktejl Long Island rozhodně není pro čajíčky a během veder s vámi řádně zacloumá. Bodejť by ne, když je v něm obsažena vodka, tequila, rum, gin, triple sec, sour mix (sirup s citronovou šťávou) a cola.

Mojito

Udělejte si doma atmosféru, kterou Kubánci zažívají každý den. Mojito je jeden z oblíbených nápojů, které popíjel slavný spisovatel Ernest Hemingway a stejně dobře osvěží i vás. Příprava je jednoduchá a nebudete potřebovat nic víc než bílý rum, sodovku, hnědý třtinový cukr, limetku a mátu.

Pinacolada 

Pinacolada je ještě jednodušší než Mojito. V exotickém nápoji je obsažen bílý rum, kokosový sirup a ananasový džus. V Portoriku, ze kterého Pinacolada pochází, je prezentována jako oficiální nápoj. S oblibou ji popíjejí především dámy, ale není jediný důvod, proč by si na ni nemohl smlsnout i pořádný chlap.

Štítky

Další články

 10 zdravých potravin, které podporují hubnutí

Zlatý kořen zdraví: Kurkuma a její účinky na lidské zdraví

Zásady správného grilování hamburgerů

Jaké přínosy pro zdraví má heřmánek pravý

Co to je káva a kam se vydat za tou nejlepší?

Další články