V San Francisku měli tak trochu hodně luxusní MHD. Ale už nejezdí

Lenka Němcová
30. března 2018
2 minuty čtení

Každodenní dojíždění do práce je pořádná otrava. Především pak ve větších městech, kde je velký problém najít prázdné sedátko v MHD. Podobné problémy řešili (a když na to přijde, tak stále řeší) také v San Francisco. Ačkoliv je velkoměsto proslulé hustou sítí veřejné dopravy, evidentně to nestačí. A tak dostávají prostor noví dopravci.

Vzhledem k tomu, že taxi je pro většinu obyvatel příliš drahá záležitost, přivítali nově otevřenou linku Leap s otevřenou náručí. Stalo se tak v roce 2013 a společnost Leap Transit spustila jedinečnou službu. Její autobusy nabízely luxusní interiér v podobě kavárenského prostředí. Nechyběly zásuvky pro nabíjení elektroniky a cestující si zároveň mohli vychutnat skvělou kávu či džus.
[hana-code-insert name=’article‘ /]
Autobusová linka Leap byla luxusní a okamžitě si získala stálou klientelu. Tak proč už kavárenské autobusy nejezdí? Majitelé společnosti se dostali do křížku s místními zákony. Podle úředníků neměli k provozování služby patřičnou licenci a zároveň upozornili na problémy s prokázáním platného pojištění a další záležitosti. Je to škoda, protože jejich busíky měly potenciál.


[hana-code-insert name=’dole‘ /]
 

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Auto/moto,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky