Váš syn chce začít s hokejem? Neobejde se bez kvalitní hokejové výbavy

Lenka Němcová
2. února 2019
3 minuty čtení

V našich končinách patří hokej k nejoblíbenějším sportům vůbec. Pokud je váš syn disciplinovaný, rychlý, obratný a dokáže spolupracovat s ostatními členy týmu, je pro hokej jako stvořený. Jestliže vás tedy potomek přemlouvá, abyste ho přihlásili do místního hokejového klubu, kde začne trénovat s ostatními chlapci, nebraňte mu v jeho snu. Co všechno však potřebuje, aby se mohl postavit mezi ostatní na led? A na kolik vás zhruba vyjde hokejová výstroj?

Hokej si vaše dítě zamiluje

Hokej je velice oblíbený sport, v rámci něhož se vaše ratolest naučí perfektně bruslit. Stejně tak získá vytrvalost a najde si nové kamarády. Hokej dokáže rozvíjet u mladistvých zdravé sebevědomí. S perfektní kondičkou potom vaše dítě zvládne i ostatní sportovní aktivity, například běhání, skákání a plavání. Počítejte s tím, že hokej není zrovna nejlevnější sport, zároveň je náročnější i na čas. Zase na druhou stranu, co byste pro své děti neudělali, ne?

Příprava malého Jágra by měla začít co nejdříve

Pokud jste se tedy rozhodli splnit vašemu synovi jeho sen stát se hokejovou legendou, s přípravou je nezbytné začít co nejdříve. Ideální je okolo pátého roku, ovšem nejpozději mezi šestým až osmým rokem. Vůbec nevadí, jestli váš potomek ještě neumí dokonale bruslit, protože k tomu slouží právě samotné tréninky, jež bývají uzpůsobené věku dětí. Začátečníci se učí nejprve perfektně bruslit a spolupracovat s ostatními v týmu, až potom se pouští do hraní jako takového.

Kolik stojí vybavení na hokej?

Pro dospělého člověka vyjde hokejové vybavení na zhruba 40 000 korun, pokud se jedná o hráče. V případě brankáře se částka často šplhá až ke 100 000 korun. Samozřejmě u dětí je částka o něco nižší. Vedle samotné výstroje se ještě platí roční členské příspěvky, a to v rozmezí od 2 000 do 4 000 korun v závislosti na konkrétním hokejovém klubu. Podívejme se tedy, na kolik vyjde vybavení na hokej pro dítě:

Brusle: 2 000 až 15 000 korun

Ribano: 300 až 500 korun

Chrániče na kolena a lokty: 1 500 až 3 000 korun

Suspenzor: 300 korun

Chrániče na ramena: 2 000 až 5 000 korun

Helma: 2 000 až 6 000 korun

Hokejka: 800 až 5 000 korun

Rukavice: 1 000 až 2 000 korun

Pokud byste sahali po nejlevnějších produktech, vešli byste se do 10 000 korun. Pozor, nevyplácí se však na vybavení na hokej šetřit, protože na prvním místě by měl být komfort dítěte. Brusle by ho neměly tlačit, helma by mu měla perfektně sednout, stejně tak i rukavice a chrániče.

Jestliže potřebujete s výběrem hokejového vybavení pomoci, obraťte se buď přímo na trenéra, pod nímž váš syn bude, nebo oslovte personál ve specializovaném obchodě www.bauerhockey.cz. Dostane se vám kvalitního poradenství.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Komerční sdělení,

Poslední aktualizace:  15. dubna 2024

O autorovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky