Nezařazené

Zabijáci dovolených a jak se jim vyhnout

Dovolená má být časem odpočinku a relaxace. Paradoxně je však zároveň časem pro vztahy kritickým. Jestliže jsou vaše vzájemné vztahy napjaté i při běžném provozu doma, nepočítejte s tím, že dovolená vše urovná – spíše naopak.

 

S kým pojedeme?

Odjíždíte-li na společnou dovolenou s dalšími lidmi, dobře zvažte, zda jste skutečně schopni trávit s nimi 24 hodin denně a nepolezete si na nervy. Jeho maminka, která vám pije krev po dvouhodinové návštěvě, vaše kamarádka s hlučnou pětičlennou rodinou nebo jeho kumpán nenapravitelný vtipálek a notorický alkoholik nebudou asi nejlepší možnou alternativou.

Nemusí se však jednat vždy o takovéto extrémy. Kdokoli, jehož představy o průběhu dovolené se liší od těch vašich, může představovat problém.

 

Kam pojedeme?

Jestliže je jeden z vás vášnivý lyžař nebo horolezec, zatímco druhému spíše vyhovuje slunit se na pláži, může být na průšvih zaděláno ještě před odjezdem. Nedokážete-li dosáhnout kompromisu a smířit se např. s tím, že on poleze po horách, ona se bude opalovat a sejdou se večer na skleničku v baru, kde si příjemně popovídají o tom, jak strávili dnešní den – jeďte raději každý někam jinam a sám!

 

Co za to?

Každý zná své finanční možnosti, přesto je dobré si o financování dovolené, která nepatří mezi nejlevnější záležitosti, předem promluvit. Zjistit až na místě, že každý máte odlišné představy o tom, co si můžete a chcete dovolit, vám dovolenou zkazí zcela zaručeně. Jestliže vy jste přesvědčeni, že jednou za rok si to můžete dovolit a váš partner přepočítává eura na koruny a odmítá dětem koupit zmrzlinu, protože doma by za tutéž cenu byly tři, nečeká vás dovolená, ale peklo.

 

Co s dětmi?

Připadá vám otázka nemístná? Samozřejmě předpokládáte, že dovolená je rodinná záležitost? A zkusili jste se někdy alespoň zamyslet nad tím, nakolik děti omezily váš vzájemný vztah? Možná by mu jednou za čas malé romantické oživení neuškodilo…

Další články

Druhá řada Wednesday bude. Kdo se v seriálu objeví?

50 nezdravějších potravin

Jak správně umýt auto?

Proč pěstovat pokojové rostliny?

3 věci na zahradu, které přijdou vhod vám i vašim dětem

Další články