Zabijáci dovolených a jak se jim vyhnout

Adam Valový
11. dubna 2013
3 minuty čtení

Dovolená má být časem odpočinku a relaxace. Paradoxně je však zároveň časem pro vztahy kritickým. Jestliže jsou vaše vzájemné vztahy napjaté i při běžném provozu doma, nepočítejte s tím, že dovolená vše urovná – spíše naopak.

 

S kým pojedeme?

Odjíždíte-li na společnou dovolenou s dalšími lidmi, dobře zvažte, zda jste skutečně schopni trávit s nimi 24 hodin denně a nepolezete si na nervy. Jeho maminka, která vám pije krev po dvouhodinové návštěvě, vaše kamarádka s hlučnou pětičlennou rodinou nebo jeho kumpán nenapravitelný vtipálek a notorický alkoholik nebudou asi nejlepší možnou alternativou.

Nemusí se však jednat vždy o takovéto extrémy. Kdokoli, jehož představy o průběhu dovolené se liší od těch vašich, může představovat problém.

 

Kam pojedeme?

Jestliže je jeden z vás vášnivý lyžař nebo horolezec, zatímco druhému spíše vyhovuje slunit se na pláži, může být na průšvih zaděláno ještě před odjezdem. Nedokážete-li dosáhnout kompromisu a smířit se např. s tím, že on poleze po horách, ona se bude opalovat a sejdou se večer na skleničku v baru, kde si příjemně popovídají o tom, jak strávili dnešní den – jeďte raději každý někam jinam a sám!

 

Co za to?

Každý zná své finanční možnosti, přesto je dobré si o financování dovolené, která nepatří mezi nejlevnější záležitosti, předem promluvit. Zjistit až na místě, že každý máte odlišné představy o tom, co si můžete a chcete dovolit, vám dovolenou zkazí zcela zaručeně. Jestliže vy jste přesvědčeni, že jednou za rok si to můžete dovolit a váš partner přepočítává eura na koruny a odmítá dětem koupit zmrzlinu, protože doma by za tutéž cenu byly tři, nečeká vás dovolená, ale peklo.

 

Co s dětmi?

Připadá vám otázka nemístná? Samozřejmě předpokládáte, že dovolená je rodinná záležitost? A zkusili jste se někdy alespoň zamyslet nad tím, nakolik děti omezily váš vzájemný vztah? Možná by mu jednou za čas malé romantické oživení neuškodilo…

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky