Clip-in vlasy a příčesky

Adam Valový
15. listopadu 2014
3 minuty čtení

Jejich použití však musí zůstat vaším malým tajemstvím. Vlasové extenze by měly vypadat tak přirozeně, aby na večírku zmátly i kolegy, se kterými jste se před několika hodinami loučila jako Johanka táhnoucí na Orléans.

Cena nesmí být rozhodující

Přílišné šetření se v případě nákupu vlasových extenzí nevyplatí. Umělé lokny v nepřirozeném odstínu nikdy nebudou vypadat podle vašich představ. Investujte raději do kvalitních příčesků z pravých lidských vlasů, ideálně prodávaných v setu. U umělých příčesků počítejte s ním, že možnosti jejich úpravy jsou velmi omezené, zatímco přírodní prameny si můžete dovolit tvarovat kulmou nebo žehličkou jako své vlastní, takže do vašeho účesu lépe zapadnou.

Pečlivě vybrané vlasové příčesky jsou základ, ovšem samy osobě nestačí. Skutečně přirozeného efektu docílíte jedině jejich správnou aplikací. Vyzkoušejte tipy profesionálních vlasových stylistů:

Připravte vlasy na aplikaci

Vlasy dobře rozčešte a rozdělte je na dvě části – dělící linie by měla vést horizontálně zhruba v úrovni obočí. Práci vám velmi usnadní hřeben se špičatým koncem. Horní část vlasů připněte skřipcem, vlasy pod linií u kořínků lehce natupírujte, příčesky pak na nich budou lépe držet.

Příčesek na míru

Při první aplikaci je většinou potřeba upravit délky vlasových extenzí. Podle kadeřníků by neměly být delší než deset až dvanáct centimetrů ve srovnání s vašimi vlastními vlasy. S úpravou délky, tvaru, ale i odstínu účesu s příčesky vám pomohou v každém kadeřnictví. Pokud svůj účes později změníte nebo se rozhodnete pro novou barvu, příčesky z přirozených vlasů je možné upravovat znovu a znovu.

Svůdné vlny pro přirozený efekt

Účes obohacený příčesky bude vypadat ještě přirozeněji, pokud vaše vlastní vlasy společně s připnutými prameny nakonec natočíte pomocí široké kulmy. Prameny pak lépe splynou a nebudou viditelné případné přechody. Nezapomeňte ovšem na to, že i příčeskům vysoké teploty škodí, proto na ně před kulmováním rovněž naneste ochranné přípravky. Po sundání příčesky umyjte šamponem, případně je ošetřete balzámem nebo maskou, aby si nezačaly třepit a lámat.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Krása a móda,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky