Outdoorový obchod nebo armyshop?

Adam Valový
16. listopadu 2014
3 minuty čtení

Ošlehaný kluk za pultem si vás kriticky změří. Jeho uštěpačný pohled vás utvrzuje v tom, že vás prokoukl a ví, že vy teda rozhodně do Himalájí nejezdíte. A bůhví, jestli jste vůbec někdy vylezli na nějakou tu osmitisícovku. To on se naopak tváří jako kdyby tam jezdil každý víkend. S pocitem nepatřičnosti si prohlížíte goretexové bundy nebo batohy. Částky jsou stejně vysoké jako vrcholy And. Když chcete od horolezce, ťukajícího na svém outdoorovém telefonu, poradit, blahosklonně vám vysvětlí, že tuhle bundu nebo tyhle pohorky by vám na dvoutýdenní trek na Kavkaz doporučil (sám se z jednoho takového právě vrátil). Když odvětíte, že sháníte něco na Šumavu, kde budete spát v penzionu, jeho úsměv prozradí, že vás tak šacoval od začátku.

Outdoorové zboží je u nás předražené

Obchody s outdoorovým vybavením jsou u nás takovou r

oztomilou anomálií. Na západ od našich hranic jde o normální krámky, kam si lidi chodí kupovat oblečení pro pobyt v přírodě za odpovídající ceny. U nás jde o luxusní zboží za luxusní ceny. Naštěstí se to začíná měnit a už i u nás se otevřely obchodní řetězce jedné francouzské značky, kde prodávají outdoorové oblečení levně.

Armyshop je levná volba

Pokud ale chcete opravdu ušetřit, zkuste armyshop. Teď si určitě říkáte, že nejste žádní vojenští nadšenci, kteří by se zakopávali v lese nebo spali někde pod plachtou, ale vězte, že takový armyshop nabídne outdoorové vybavení i „normálním“ lidem. Jen se tam běžte podívat. Zjistíte, že najednou může oblečení s goretexem stát daleko méně. A co takové batohy, pláštěnky, boty, kalhoty nebo čepice? A armyshopu je nakoupíte za zlomek ceny značkových outdoorových obchodů. A přitom se jedná o vybavení, na které se můžete spolehnout. Jenom ten výběr barev a designů je v armyshopu trochu omezený. Převládají kombinace zelené a maskáčové vzory. Ale s tím se musí zkrátka počítat.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Krása a móda,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky