Ďábelské alibi: Netflix odkryje jeden z nejzáhadnějších soudních procesů v historii

Adam Valový
26. září 2023
3 minuty čtení

Blíží se říjen, měsíc plný temných událostí – a Netflix chystá pro fanoušky true crime žánru zvláštní pochoutku. Dokumentární snímek s názvem „Ďábelské alibi“ (The Devil on Trial) se ponoří do jednoho z nejslavnějších a nejzáhadnějších soudních procesů v historii lidstva. Dne 16. února 1981 se tehdy devatenáctiletý Arne Cheyenne Johnson dopustil hrůzného činu – ubodal svého domácího Alana Bona. Co tuto vraždu odlišuje od mnoha jiných, je fascinující příběh o posednutí démonem a nejisté roli církve a exorcistů.

Dne 16. února 1981 došlo k tragické události, která změnila životy mnoha lidí. Tehdy devatenáctiletý Arne Cheyenne Johnson ubodal svého domácího Alana Bona svým kapesním nožem. Tato vražda však byla mnohem komplikovanější než se na první pohled zdá. Na oděvu Johnsona nebyly nalezeny stopy krve, což vyvolalo otázku, zda byl možná skutečně posednut ďáblem, jak tvrdila jeho obhajoba.

Johnsonova obhajoba upustila od tradičních argumentů a postavila se na teorii posedlosti démonem. Jejich základem byly svědectví démonologů Eda a Lorraine Warrenových, kteří znali Johnsona prostřednictvím jeho snoubenky Debbie a jejího mladšího bratra Davida. David byl údajně prvním, kdo byl posedlý démonem. Jeho chování zahrnovalo kousání, řev, syčení a i levitaci. Tvrdil, že množství duchů ovlivňuje jeho mysl, což vyvolalo znepokojení u všech, kteří byli do tohoto podivného případu zapojeni .

Před vraždou měl Johnson navštívit jakousi studnu, kde měl David údajně poprvé kontakt s démonem. Warrenovi, kteří se snažili démona vypudit z malého Davida, varovali Johnsona, aby se tomuto místu vyhnul. Johnson však tvrdil, že v této studně viděl příšeru. Během sérií exorcismů, které dohlíželi kněží, mělo dojít k ještě bizarnějším událostem, včetně levitace Davida, klení a dokonce údajné předpovědi vraždy.

Soudní proces byl plný kontroverzí a názorů, a nakonec byl Johnson odsouzen za zabití prvního stupně k 10 až 20 letům vězení, z nichž si odseděl pouze pět let. Během jeho vězení vyšla kniha Geralda Brittla s názvem Démonologové: Ďábel v Connecticutu, která se stala základem pro mnoho diskuzí a kontroverzí ohledně tohoto případu.

Netflix plánuje uvést Ďábelské alibi dne 17. října. Připravte se na ponurou a záhadnou cestu do světa démonů a nevysvětlitelných událostí, které otřásly soudním systémem i veřejností.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  26. září 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky