Uprostřed ničeho: Klaustrofobický thriller, který by se mohl stát skutečností

Adam Valový
29. září 2023
3 minuty čtení

Dnes (29.9. 2023ú přichází na Netflix nový španělský thriller nazvaný Uprostřed ničeho (Nowhere), který slibuje dojemný, ale zároveň klaustrofobní zážitek, který diváka vcucne do napínavého děje jako kostky lega do hlavice vysavače. Příběh je natolik strhující, že se divákovy žíly naplní ryzím adrenalinem – a je jisté, že se citlivější povahy budou třást hrůzou společně Miou – hlavní hrdinkou, která prožije noční můru, jakou by si nikdo nepřál zažít.

Mia je mladá těhotná žena, které se podaří utéct z válečného konfliktu tak, že se skryje v námořním kontejneru na palubě nákladní lodi. Kvůli prudké bouři však kontejner ztratí svoji orientaci na oceánu. Pro Mia, která v něm navíc porodila své dítě, začíná skutečná bitva o život.

Název filmu Uprostřed ničeho hovoří za vše. Prvoplánově vysvětluje klaustrofobický charakter. V upoutávce, kterou Netflix před časem zveřejnil, je vidět pouze kontejner plující uprostřed nekonečného oceánu. Z jeho útrob se ozývá zoufalý ženský hlas volající o pomoc. A již trailer vás utvrdí vtom, že se jedná o film, který vás nepustí ani na okamžik.

Příběh snímku Uprostřed ničeho by přitom mohl být inspirován skutečnými událostmi, které se občas objevují v zprávách a často vyvolávají v mnoha lidech lhostejnost, či dokonce pohoršení. Jde o zoufalou imigraci do Evropy, při níž uprchlíci riskují své životy, aby unikli nepředstavitelným nebezpečím ve svých domovských zemích. Film tak může sloužit jako upomínka na ty, kteří čelí těmto nemožným rozhodnutím a nebezpečím.

Režie tohoto silného dramatického thrilleru se ujal Albert Pintó, známý například díky seriálu Netflixu Holky z červeného gauče (Sky Rojo). V hlavních rolích se objeví Anna Castillo a Tamar Novas, kteří se starají o velmi autentický projev emocí a napětí, kterými je tento příběh protkán až do morku kostí.

Klaustrofobní příběhy představují velmi specifickou kategorii, která diváka absolutně pohltí. A Uprostřed ničeho slibuje, že se zařadí mezi snímky, které nás zasáhnou a zanechají v nás otisk emocionálního napětí, aniž by musely plýtvat zbytečnými scénami. Podobně jako třeba známá Díra (The Platform/El Hoyo), která oslovila mnoho diváků díky svému nekompromisnímu příběhu a výkonům herců.

Pokud tey máte chuť na intenzivní zážitek, na který hned tak nezapomenete, přidejte si Uprostřed ničeho na seznam must-see filmů. Tento španělský dramatický thriller se možná stane absolutní špičkou na seznamu NEJ snímků, které Netflix ve čtvrtém kvartále uvede.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  29. září 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky