Do kin se valí nová skvělá sci-fi: Stvořitel vám možná vyrazí dech

Adam Valový
17. září 2023
2 minuty čtení

Filmový svět se sice stále potácí v problémech souvisejících s hollywoodskou stávkou, ale to neznamená, že se produkce zastavila nadobro. Fanoušci sci-fi žánru mohou očekávat s napětím nový hit – snímek Stvořitel (The Creator), jehož finální trailer teď konečně spatřil světlo světa. A slibuje vskutku náramnou podívanou!

Snímek má v českých kinech premiéru 28. září a zařadil se mezi nejočekávanější sci-fi filmy, které se letos na stříbrném plátně objeví.

Trailer je doslova protkaný atmosférou, působivými obrazy a silnými emocemi. Hudba od slavného skladatele Hanse Zimmera a dojemné dialogy dvou hlavních postav, bývalého agenta speciálních jednotek jménem Joshua (John David Washington) a umělého dítěte Alphie (Madeleine Yuna Voyles), představují snad až příliš chutný předkrm. Hrdinové se ocitají uprostřed konfliktu mezi lidstvem a umělou inteligencí, kde se budou řešit tajemná zbraň a identita tajemného strůjce, známého jako Stvořitel.

Režisér Gareth Edwards, který má zkušenosti s novou Godzillou (2014) a kontroverzním Star Wars: Rogue One (2016), tentokrát zřejmě odvedl skvělou práci. Zanedlouho uvidíme, zda půjde o brakové sci-fi klišé, anebo hlubší filosofické drama, jak Stvořitele prezentuje trailer.

Ve se blýsknou například Ken Watanabe, Gemma Chan, Sturgill Simpson a Ralph Ineson. Doufáme, že Stvořitel přinese více než jen vizuálně působivý film, a že se nám dostane i kvalitního obsahu.

Stvořitel by měl být podívanou, který nás ponoří do hlubokých myšlenek o budoucnosti lidského pokolení, umělé inteligenci a možná i samotné existenci. Datum 28. září si zapište do diáře, protože se ponese v duchu zlomového zážitku a kvalitní filmové zábavy. Anebo ne?

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  17. září 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky