Fincherův thriller Zabiják již brzy na Netflixu. Bude hitem roku?

Adam Valový
30. října 2023
3 minuty čtení

David Fincher je slavný režisér, který se dostal do diváckého podvědomí svými temnými a hlubokými thrillery. Nyní chystá na velký návrat se snímkem, u kterého nám bude tuhnou krev v žilách. Název nejnovějšího projektu je Zabiják (The Hitman) a Netflix se ho chystá uvést již 10. listopadu. Tato novinka slibuje pohled do duše a pracovních metod nelítostného nájemného zabijáka. Jak taky jinak.

Zápletka filmu sice není revoluční, ale vlastně to vůbec nevadí. Na začátku se setkáváme se zabijákem, jehož minulý úkol skončil katastrofálně. Nepodařilo se mu eliminovat cíl a jeho (nyní již bývalí) zaměstnavatelé se ho rozhodnou zlikvidovat. A tady začíná temný příběh, který je plný krvavé odplaty, nekompromisních rozhodnutí a nebezpečných situací.

Hlavním tahákem Zabijáka je fakt, že nejde o duchaprostou akci, jak je tomu u filmů s podobnou zápletkou zvykem, ale o psychologický thriller. Tím pádem slibuje detailní pohled do duše nájemného vraha a jeho metod, které používá k realizaci „zakázek“. David Fincher, který proslul svým mistrovstvím v psychologickém vykreslování postav, slibuje, že diváky vtáhne do této temné a nelítostné psyché jako magnet.

A není náhoda, že trailer filmu Zabiják evokuje vzpomínky na klasický film Samuraj s Alainem Delonem. Michael Fassbender, který si v tomto thrilleru zahrál hlavní roli, připomíná chladnokrevného vraha, který jako kdyby se vrátil v čase právě z tohoto legendárního snímku. Je zjevné, že Fincher hledal inspiraci ve starších klasikách, aby vytvořil co nejvíce autentický a strhující zážitek pro diváky.

Netflix si rozhodně dává záležet na tom, aby novinka získala od publika co nejvřelejší přijetí. Film má již před premiérou na serveru Rotten Tomatoes 89 procent pozitivních reakcí ze 138 recenzí, což nasvědčuje, že by se mohlo jednat o jedno z nejvýznamnějších děl tohoto roku v žánru thrilleru.

Premiéra Zabijáka na Netflixu vychází na 10. listopad, a fanoušci daného žánru se mohou těšit na velkolepou podívanou. Po vynikajících filmech jako Se7en, Fight Club a Zmizelá, bude i tento kousek dalším důkazem Fincherova unikátního talentu. A možná opravdu filmovou událostí roku, anebo alespoň posledního kvartálu.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  30. října 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky