Kaskadér ochrnul při natáčení: O jeho životním boji a přátelství s Daniel Radcliffem vznikl film

Adam Valový
28. října 2023
3 minuty čtení

Kaskadéřina není sranda. Naopak jde o vysoce riskantní povolání, a to, že se kaskadérům nevyhýbají vážné nehody, je smutnou realitou této odvážné profese. Nejinak tomu bylo i v případě Davida Holmese – muže, který se proslavil jako dvojník Daniela Radcliffa ve všech filmech o Harry Potterovi. Bohužel se ocitl tváří v tvář smrti během natáčení filmu Harry Potter a relikvie smrti – 1. část. Při jednom z kaskadérských kousků utrpěl vážný úraz páteře, který ho přivedl na invalidní vozík. Přestože se ocitl v těžké situaci, měl štěstí v nezbytné podpoře a přátelství hvězdného Daniela Radcliffa.

Během natáčení celé série filmů o mladém čaroději se Holmes stal důležitou součástí filmového týmu. Zaskakoval za Daniela Radcliffa při nebezpečných a akčních scénách, což vyžadovalo nejen odvahu, ale i precizní dovednosti. Během výkonu práce se Radcliffe a Holmes stali nejen kolegy, ale i blízkými přáteli. A toto přátelství přetrvává i po tragické nehodě, která život Davida Holmese natrvalo změnila.

Jenomže Daniel Radcliffe není zhýralá hvězdička. Naopak jde o muže ryzího charakteru a rozhodl se svého přítele v těžké situaci podržet – poskytl mu trvalou podporu. Společně s Holmesovou rodinou se snažil zvládnout novou realitu, kterou jim přineslo postižení. Před třemi lety natočili společný podcast s názvem „Cunning Stunts,“ ve kterém se pokusili odhalit pozadí kaskadérského světa a ukázat, že tito odvážní profesionálové nejsou jen superhrdinové, ale obyčejní lidé s výjimečnými dovednostmi.

Nyní se Radcliffe rozhodl jít ještě dál a pomoci svému příteli tím, že se stal výkonným producentem dokumentu s názvem „David Holmes: The Boy Who Lived.“ Tento dojemný film nejen odkrývá blízký vztah mezi Radcliffem a Holmesem, ale také ukazuje na výzvy, kterým se David Holmes musel postavit od té tragické nehody. Díky své odhodlanosti, ale i podpoře ze strany Daniela Radcliffa a dalších blízkých osob, dokázal najít nový smysl života a odvahu čelit všem překážkám, které mu osud přinesl.

Dokument David Holmes: The Boy Who Lived bude dostupný na HBO od 15. listopadu a nabídne divákům nejen dojemný příběh o přátelství a síle lidské vůle, ale také nám připomene, že i za kulisami filmového průmyslu se skrývají příběhy skutečných hrdinů. David Holmes a Daniel Radcliffe jsou důkazem toho, že pravá přátelství jsou nepostradatelná a že společně lze překonat i ty nejtěžší výzvy, které život přináší.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  28. října 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky