Filmy

Indiana Jones 6: Bude, nebude? Aneb jak by mohla vypadat budoucnost legendární série

Pátý díl Indiana Jones přinesl něco, co bychom mohli brát jako náznak toho, co nás čeká v budoucnosti této ikonické filmové série. Harrison Ford se vrátil do role neohroženého archeologa, a ačkoli se film setkal s rozporuplnými reakcemi kritiků, fanoušci si „svého Indieho“ přivítali s otevřenou náručí. Zmeškali jste kino? Nevadí. Teď, když je pětka dostupná na VOD službách, ji máte šanci shlédnout v pohodlí domovaa posoudit její kvalitu sami.

Samotný konec pátého dílu hází divákovi drobné střípky s náznaky ohledně budoucnosti série. Kam by se mohla další dobrodružství neohroženého hrdiny ubírat?

Spin-off s postavou Heleny?

Jedním z možných směrů, kterým by se Indiana Jones mohl vydat, je spin-off zaměřený na postavu Heleny, kterou ztvárnila Phoebe Waller-Bridge. Bezesporu jde o zajímavý charakter, takže se by diváky mohly zajímat podrobnosti ohledně jejího dalšího vývoje. Helena má v mnoha ohledech podobné charisma jako Fordův legendární archeolog. A skalní fanoušci doufají, aby o ní Disney v budoucnu natočil spin-off.

Pokud se vám tato cesta nezdá jako příliš pravděpodobná, uvažte, že Harrison Ford se v dalším filmu zřejmě neobjeví (je mu přece jen už 81 let). Spin-off se Helenou by tak mohl být logickým krokem pro zachování série. Po neúspěchu pátého dílu by mohlo být rozumné zkusit něco nového – a co když bude právě Helena tím svěžím dechem, který série potřebuje?

Reboot s novým hercem?

Další možností by bylo rebootovat sérii a představit nového herce v roli Indiana Jonese. Tento scénář by však pravděpodobně narazil na odpor mnoha fanoušků, kteří si Forda představují jako jediného Indiana Jonese. V současné době se zdá, že tato varianta není příliš pravděpodobná.

Realita dalšího pokračování

Jak moc je reálné, že se dočkáme dalšího pokračování Indiana Jonese? Pravděpodobnost regulérní šestky bohužel není příliš vysoká. Pátý díl totiž nepřinesl očekávané tržby a někteří tvůrci nezvládli představit legendární postavu nové generaci diváků tak, jak by si zasloužila. To znamená, že se s největší pravděpodobností Indiana Jones na nějaký čas stáhne do ústraní, tedy minimálně na tak dlouho, než se objeví nové nápady, jak ji obnovit.

Jednou z možných cest může být transformace na seriály či minisérie, což se již osvědčilo v případě jiných populárních franšíz, například Star Wars. Fandové si nemohou počiny jako Andor nebo Ahsoka vynachválit. Takže pokud se Indiana Jones někdy vrátí, mohlo by to být právě ve formě seriálu.

Na nová dobrodružství s Indym si tak či tak budeme pravděpodobně muset počkat pěkně dlouho. Harrison Ford nastavil vysokou laťku a návrat jeho postav bude vyžadovat čas a pečlivé přemýšlení, jak ji zpět na filmové plátno uvést se vší parádou. Ale až (tedy jestli) se to stane, opět si užijeme strhující podívanou.

Další články

Uprostřed ničeho: Klaustrofobický thriller, který by se mohl stát skutečností

Ďábelské alibi: Netflix odkryje jeden z nejzáhadnějších soudních procesů v historii

Toxickému mstitel se vrací v remaku: Blýskne se v něm „hobbit“ Elijah Wood

Zdrojový kód: Na Netflix míří nejlepší sci-fi posledních let!

Do kin se valí nová skvělá sci-fi: Stvořitel vám možná vyrazí dech

Další články

Přidat komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *