Taylor Swift fanoušci vnímají jako superhrdinu. Její nový film zboří kina

Adam Valový
2. září 2023
3 minuty čtení

Známá americká zpěvačka a příležitostná herečka Taylor Swift má své čestné místo mezi superhrdiny filmového průmyslu. Její nový koncertní film Taylor Swift: The Eras Tour způsobil ve světě kin enormní rozruch již v předprodejích. Americké publikum totiž Taylor Swift jednoduše považuje za superhrdinku.

Snímek Taylor Swift: The Eras Tour nejenže patří k nejočekávanějším hudebním zážitkům, ale také událostem samotného filmového průmyslu. Pouhý den po spuštění předprodejů, které byly zahájeny 31. srpna, překonala Swift hranici 10 milionů dolarů. Toto číslo je srovnatelné s předprodeji očekávaných hitů od Marvel Studios, což jen potvrzuje její neskonalou popularitu.

Film Taylor Swift: The Eras Tour má naplánovanou premiéru v amerických kinech na 13. říjen a tohoto data si všimlo i filmové studio Universal. Reagovalo tak, že ze stejného termínu přesunulo vydání očekávaného hororu Vymítač ďábla: Znamení víry, který se nyní objeví v zámořských kinech týden dříve. Díky tomuto kroku by měly oba filmy utržit mnohem více, než kdyby se premiéry překrývaly.

Taylor Swift dokázala během jediného dne v předprodejích téměř vyrovnat celkovým předprodejům, které měl Marvelovský film Eternals den před svou premiérou. Takto impozantní výkon není standardní a je dost možné, že by se snímek mohl stát vůbec nejvýdělečnějším koncertním filmem promítaným v zámořských kinech. Dosud si primát drží film Hannah Montana and Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert s celkovými tržbami ve výši 31 milionů dolarů. Globálně největší tržby z koncertního filmu vykázal snímek This Is It mapující přípravu na neuskutečněný koncertní návrat tragicky zesnulého Michaela Jacksona – celkové tržby činily kolem 72 milionů dolarů.

Zájem o koncertní film Taylor Swift reflektuje mánii kolem samotného turné Eras. Během rezervačního procesu tehdy online systém selhal pod náporem zájemců, z nichž většinu předběhli organizovaní překupníci. Ti následně nabízeli lístky za astronomické ceny. Tato událost odstartovala společenskou debatu ohledně monopolu společnosti Ticketmaster na americkém trhu s lístky a potřeby inovací a lepšího zákaznického servisu.

Taylor Swift tedy nejenže skvělé zpívá a skládá, ale také se z ní stává filmový fenomén. Její nejnovější koncertní film Taylor Swift: The Eras Tour slibuje nejen hudební, ale i kinematografický zážitek. Americké publikum ji má za superhrdinku filmového průmyslu a výdělky z předprodejů jasně potvrzují, že patří mezi hollywoodské VIP.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Filmy a seriály,

Poslední aktualizace:  2. září 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky