Inspirace pro změnu šatníku

Adam Valový
16. listopadu 2014
4 minuty čtení

Možná si právě říkáte, že by bylo na místě pozměnit šatník a styl oblékání. Nevíte jak na to? Máme pro vás 5 rad, které vám s tímto problémem pomohou. Ať máte pro takové počínání jakékoliv důvody, faktem zůstává, že jde o poměrně velkou změnu ve vašem životě. Oblečení tvoří jakousi naši fasádu, a pokud tuto fasádu změníme, budou se na nás i lidé jinak dívat. Proto je dobré tuto změnu nepodcenit. Inspiraci pro tuto změnu můžeme hledat hned na několika místech:

Módní časopisy

Tato cesta má hned několik nesporných výhod. Kromě toho, že je těchto časopisů na trhu velké množství, jsou i snadno dostupné (většina se dá koupit i v supermarketech) a taktéž odráží tyto časopisy poslední módu. Další výhodou je beze sporu to, že zde máte možnost najít i další užitečné rady, které se týkají například hubnutí či kosmetiky. I kdyby vám tyto časopisy neposloužily jako inspirace pro změnu šatníku, jejich koupě jistě nebude na škodu.

Blogerky

Módních blogerek, které na svých webech prezentují outfity, je v současné době velké množství. Liší se jak stylem, tak věkem. Pokud se vám tedy podaří najít blog, kde bude autorka přibližně ve vašem věku, ani postava nebude příliš odlišná a k tomu se vám její styl oblékání bude líbit, máte napůl vyhráno. Módní blogy jsou bezpochyby skvělá inspirace, musíte však myslet na to, že stejně tak, jak existují vkusně oblečené blogerky, existují i blogerky relativně bez vkusu. Ne všechno z módních blogů se dá použít jako inspirace pro tvorbu šatníku. Kromě toho svádí sledování blogů ke kopírování a pravděpodobně se nechcete oblékat stejně jako někdo jiný. Proto je dobré sledovat blogů více a vzít si z každého něco.

Obchody

Určitou míru inspirace můžete najít i v samotných obchodech. Na figurínách můžeme často vidět skvěle zkombinované oblečení různých stylů. Výhodou také je, že vystavené oblečení si máme možnost v obchodě koupit, odpadá tedy zdlouhavé shánění požadovaného kousku. Problémem však je, že figurín nebývá mnoho, proto zde příliš velkou inspiraci nenajdeme.

Přátelé

Inspiraci můžeme často najít i u našich vlastních přátel. Ačkoliv musíme být opatrní, abychom se neblížili ke kopírování, s inspirací pro kombinaci barev či doplňků by neměl být problém. Zároveň nám sami přátelé mohou poradit, jak změnit šatník, popřípadě mohou oblečení vybírat s námi.

Okolí

Pokud nejsme většinu dne zavření doma, setkáme se na ulici se spoustou zajímavých kombinací oblečení. Na lidech okolo nás může zaujmout ledacos, od kabelky až ke kalhotám. Kromě toho vidíme outfit naživo, takže si můžeme snadněji všimnout nedokonalostí, které může představovat například nevhodný materiál či přemíra doplňků. Máme zároveň možnost všimnout si lépe detailů.

Zdroj a fotografie: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Krása a móda,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky