Nezařazené

Pozor na „zázračné“ diety – aneb jak nenaletět podvodníkům

Dali jste si novoroční předsevzetí, jehož cílem je radikální úbytek váhy? Trápíte se nejrůznějšími dietami, které jsou „zaručeně“ odzkoušené a spolehlivé? Přesto se ručička váhy nechce pohnout z místa? A když už nějaké to kilo zhubnete, po čase je zpět i s několika dalšími bratříčky? Jestliže jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli kladně, zřejmě se potácíte v bludném dietním kruhu, ze kterého není na první pohled úniku. Na následujících řádcích se dočtete, jakým dietám je radno vyhýbat se. Zachováte si tak nejen fyzické, ale zejména duševní zdraví.

Diety slibující zázračný váhový úbytek

Narazili jste na dietu, díky které máte údajně zhubnout pět až deset kilo týdně? Tak takovým dietám rozhodně nevěřte. Zřejmě jste objevili dietu založenou na principech koncentračních táborů, které sice mají za cíl co největší úbytek váhy v nejkratším časovém intervalu, na druhou stranu to však odnesou všechny vaše orgány. Pokud jste se přeci jen vrhli na dietu, hubněte pomalu, rozvážně a s rozumem. Hlavně nečekejte zázraky v podobě radikálního úbytku váhy. Ten sice nastat může, avšak jeho navýšení ve formě jo-jo efektu je více, než nežádoucí.

Jednostranně zaměřená dieta

Banánová, mléčná, bílkovinová, zeleninová nebo ovocná. Ano i s těmito dietami je možno setkat se na nejrůznějších hubnoucích fórech a internetových stránkách. Nutno podotknout, že takové diety sice mohou napomoci ke snížení váhy, nicméně příjem výlučně jedné potraviny nebo složky našemu tělu také příliš neprospívá.

V krajním případě byste tedy místo několika kil navíc mohli řešit žlučníkové vředy, ledvinové kameny nebo další nepříjemnosti. Zaměřte se tedy na rozmanité diety, které budou tělu dodávat vše potřebné. Váhový úbytek bez nežádoucích jojo efektů na sebe pak nenechá dlouho čekat.

Další články

Druhá řada Wednesday bude. Kdo se v seriálu objeví?

50 nezdravějších potravin

Jak správně umýt auto?

Proč pěstovat pokojové rostliny?

3 věci na zahradu, které přijdou vhod vám i vašim dětem

Další články