Pozor na „zázračné“ diety – aneb jak nenaletět podvodníkům

Adam Valový
6. května 2018
3 minuty čtení

Dali jste si novoroční předsevzetí, jehož cílem je radikální úbytek váhy? Trápíte se nejrůznějšími dietami, které jsou „zaručeně“ odzkoušené a spolehlivé? Přesto se ručička váhy nechce pohnout z místa? A když už nějaké to kilo zhubnete, po čase je zpět i s několika dalšími bratříčky? Jestliže jste alespoň na jednu z výše uvedených otázek odpověděli kladně, zřejmě se potácíte v bludném dietním kruhu, ze kterého není na první pohled úniku. Na následujících řádcích se dočtete, jakým dietám je radno vyhýbat se. Zachováte si tak nejen fyzické, ale zejména duševní zdraví.

[hana-code-insert name=’article‘ /]

Diety slibující zázračný váhový úbytek

Narazili jste na dietu, díky které máte údajně zhubnout pět až deset kilo týdně? Tak takovým dietám rozhodně nevěřte. Zřejmě jste objevili dietu založenou na principech koncentračních táborů, které sice mají za cíl co největší úbytek váhy v nejkratším časovém intervalu, na druhou stranu to však odnesou všechny vaše orgány. Pokud jste se přeci jen vrhli na dietu, hubněte pomalu, rozvážně a s rozumem. Hlavně nečekejte zázraky v podobě radikálního úbytku váhy. Ten sice nastat může, avšak jeho navýšení ve formě jo-jo efektu je více, než nežádoucí.

Jednostranně zaměřená dieta

Banánová, mléčná, bílkovinová, zeleninová nebo ovocná. Ano i s těmito dietami je možno setkat se na nejrůznějších hubnoucích fórech a internetových stránkách. Nutno podotknout, že takové diety sice mohou napomoci ke snížení váhy, nicméně příjem výlučně jedné potraviny nebo složky našemu tělu také příliš neprospívá.

[hana-code-insert name=’dole‘ /]

V krajním případě byste tedy místo několika kil navíc mohli řešit žlučníkové vředy, ledvinové kameny nebo další nepříjemnosti. Zaměřte se tedy na rozmanité diety, které budou tělu dodávat vše potřebné. Váhový úbytek bez nežádoucích jojo efektů na sebe pak nenechá dlouho čekat.

Zdroje obrázků: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Ostatní,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

One thought on “Chovatelské tipy pro majitele koček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky