Jak vypadá současná kolekce kabelek Prada? Úžasně!

Adam Valový
9. října 2014
2 minuty čtení

Jestlipak víte, že italská značka Prada loni slavila kulatiny? Mario Prada pložil základy jedné z nejvlivnějších módních společností již v roce 1913 a v začátcích prodával jeho módní dům pouze luxusní kožené zboží a doplňky. V té době a ještě dlouho poté, však Prada nepatřila k nejvýznamnějším hráčům na módním poli. Firma se naopak potýkala s problémy a na výsluní ji dostala až zakladatelova vnučka Miuccia Prada. Ta upadající podnik zdědila v roce 1978 a pustila se do navrhování nových módních kolekcí. O vedení podniku se začal starat její manžel.

V současné době má Prada 250 obchodů v 65 zemích světa. Prodejny navrhují známí architekti, např. Rem Koolhaas a kancelář Herzog & de Meuron. U nás se značka dostala do širšího povědomí také díky filmu Ďábel nosí Pradu z roku 2006. Hlavní roli ješitné a sebestředné šéfky, která si potrpí na značkové oblečení, ztvárnila Meryl Streepová.

Ve fotogalerii najdete 15 aktuálních modelů kabelek, které jsme našli v oficiálním Prada e-store. Máme za to, že by se vám alespoň jedna taky hodila.

Zdroj: google.com, instagram.com, pixabay.com, shutterstock.com

Kategorie:

Krása a móda,

Poslední aktualizace:  25. července 2023

O autorovi

Adam Valový Redaktor

Jsem Adam, nomád s duší dobrodruha. Cestování je pro mě životní filozofií, která mi otevírá bránu k novým kulturám, lidem a zážitkům. Pár zemí už jsem navštívil, ale mnohem víc jich mám na svém seznamu.

Zobrazit všechny příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky